Parola yöneticileri

Başlatan hasanyılmaz, 08 Haziran 2008 - 15:32:11

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hasanyılmaz

Birçok parolayı tarayıcılarda saklayabiliyoruz ancak daha gelişmiş bir parola yöneticisine ihtiyacım var, birçok kişi de aynı ihtiyaç içinde olabilir.

Parola yöneticileri hakkında bir anket yapılabilir mi? Ubuntu'da daha iyi, kullanışlı, işlevsel ve güvenli parola yöneticileri hangileri?

heartsmagic

Anket olması biraz güç de herkes burada kullandığını yazabilir sanırım.
Şimdi, senin istediğin "ben bir siteye girince kendisi parolamı doldursun" türünden bir şey mi, yoksa sadece saklamak için mi?

Eğer ikinci seçenekse ben Revelation kullanıyorum ve son derece memnunum. Kendisi bir dosyada saklıyor parolaları. Ancak şifreleme için ne kullanıyor bilmiyorum. Programa girerken parola ile giriyorsunuz, istediğiniz parola dosyasını açıyorsunuz. İsterseniz ön tanımlı olarak bu dosyayı açabiliyorsunuz başlangıçta. En sevdiğim yanıysa Gnome paneli için bir eklentisi olması. Ufak bir bölüm açıyor kendisi, burada parola başlığına göre arama yapabiliyorsunuz. Depolarda mevcut.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

hasanyılmaz

Parola doldurma işlemleri için Firefox'un Secure Login eklentisini kullanıyorum. İstediğim ise parolalarımı saklamak için ayrı bir uygulama. Revelation'u bir deneyeyim..

erginemr

Revelation'un iyi olduğunu duymuştum.

Bir diğeri de GPass (Gnome Password Manager):
http://projects.netlab.jp/gpass/

Granma

Alıntı yapılan: hasanyılmaz - 08 Haziran 2008 - 23:54:54
Parola doldurma işlemleri için Firefox'un Secure Login eklentisini kullanıyorum. İstediğim ise parolalarımı saklamak için ayrı bir uygulama. Revelation'u bir deneyeyim..

Firefox altında şifre saklamanızı önermiyorum, bazı oyun sitelerine gizlenmiş olan JavaScriptler ile bu şifreleri alabiliyorlar.

Bundan kurtulmanın en basit yolu NoScript eklentisini kurarak güvenmediğimiz sitelerde JavaScript çalışmasına engel olmak.

hasanyılmaz

Alıntı yapılan: Çetin - 10 Haziran 2008 - 18:24:55
Firefox altında şifre saklamanızı önermiyorum, bazı oyun sitelerine gizlenmiş olan JavaScriptler ile bu şifreleri alabiliyorlar.

Bundan kurtulmanın en basit yolu NoScript eklentisini kurarak güvenmediğimiz sitelerde JavaScript çalışmasına engel olmak.

Noscript olmazsa olmaz eklentilerim arasında zaten. :)

Bu arada revelation oldukça kullanışlı. Güvenilir bir şifreleme ile saklıyor parolaları.. Kategorilendirme ve kullanılabilirlik çok iyi.

such

LastPass kullanıyorum. Online, şifre ve parolalı bir şekilde saklıyor. Form doldurabiliyor, profil oluşturabiliyor. Bilgisayarlar arası kullanıcı adı,şifresi,parolası gibi şeyleri senkronize edebiliyor. Bir çok özelliği var. Ve Windows da nasıl çalışıyorsa Linux da da hiçbir eksiği olmadan aynı güzellikte çalışıyor. Arayüzü de çok kolay ve kullanışlı. Ve ücretsiz (Freeware).

cihan-tristit

KeePassX kullanıyorum, bir kaçtane program denedim fakat gene döndüm dolaştım KeePassX'i kullanmaya devam ettim.Tavsiye ederim.

hakan264226

merhabalar bu forumda yardım alacagım kimse varmı ilk defa forumdayım ubuntu'yu yeni kurdum acil yardım!!!

erginemr

Alıntı yapılan: hakan264226 - 03 Şubat 2009 - 13:27:42
merhabalar bu forumda yardım alacagım kimse varmı ilk defa forumdayım ubuntu'yu yeni kurdum acil yardım!!!

Merhaba,

Sizin sorununuzun, buradaki "parola yöneticileri" ile bir ilgisi yok. Çözüm arayışlarına, lütfen şu başlıktan devam edelim:
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,4205.msg76083.html#msg76083