Yuvarlak Köşeli Çerçeve Kullanımı

Başlatan Amad, 02 Şubat 2009 - 15:24:33

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Amad

(Konuyu yanlış yere açtıysam özür dilerim ilgili arkadaşlar zahmet olmazsa taşısınlar yanlış değilse bu kısmı silebilirler, teşekkürler)

Arkadaşlar fark etmişsinizdir ki internet teknolojileri gün geçtikçe yenileniyor. Tarayıcıların yaptığı güncellemeler sadece program açıkları veya hatalar için değil, değişik teknolojiler (kod tabanlı) geliştirilmesindeki değişiklikleri görmesi için de yapılıyor.
Konuya geliyim; Internet Explorer 6 hariç diğer tüm tarayıcılarda çerçeveleri yuvarlak (ovaryal mi neyse artık) yapmak için radius(tam neyse Türkçesini bilemiyorum da yuvarlak diyip geçiyorum) denen bir özellik geliştirmişler. Wordpress kullananlarınız varsa bilir; arka plana resim yapmak yerine arkaplan rengi ve yuvarlak çerçeveler kullanılmıştır (ki çok cezbedici geldi bana). Pek bi' bilgi veremiyeceğim bu konu hakkında çünkü fazla araştırma yaptım, bu yazıyı yazma amacım sizler için küçük bir sitecik (sayfacık) yaptım ve mantığını anlamanız veya sanki bir tool gibi kullanmanızı istememdir.
http://ahmetertem.com/radius/ adresini ziyaret edip formu doldurduktan sonra aşağıda önizlemesini alabilirsiniz. Kodları kullanmak için mesela gelen kodları
input
     {
           border:1px black solid;
           background-color:#ddd;
           /* Kodları buraya yapıştırın */
     }

Umarım işinize yarar. Saygılar Ahmet ERTEM
Hanım! Kahvemi getir!