Nasıl adobe haricinde flash player yükleyebilirim

Başlatan esrama, 27 Ocak 2009 - 21:25:44

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

esrama

Ssistemimde her şey açık kaynak olsun istediğimden Sun Java ve Adobe Flash playerinde açık kaynaklılarını yükleyip bir süre denemeye karar verdim. Program ekle kaldırdan "gnash swf viewer" ve "swfdec flash player" ı kurdum. Fakat firefoxta başka flash playerin varsayılan olmasını bir türlü ayarlayamadım.
Firefox-->Preferences-->Applications kısmına gelip flash kelimesini aratıyorum, çıkan iki sonucun action sutununda sadece shockwave (adobeninki) bulunuyor.
Eğer bu olmazsa ms nin yaptığına geçmek zorunda kalacam :( o da geçenlerde açık kaynaklı bir flash player çıkarmıştı.

Yiğit Ateş

Firefox'tan flash eklentisini kaldır daha sonra içinde flash bulunan bir siteye gir yukarıda eksik eklentileri kur diye bir seçenek gelecektir. Burdan istediğini seç ve kur. Bu şekilde çalışması lazım.

ironic

Araçlar > Eklentiler > Yan Uygulamalar bölümünde Adobe harici flaş eklentilerini "etkisiz" konuma getirin.

esrama

Plug-in kısmından shockwaveyi ancak devre dışı bırakabiliyorum. Sil seçeneği yok. Devredışı bıraktıktan sonra flashlı bir siteye gidiyorum. Fakat flash olan kısımlar boş gözüküyor ve firefox hiçbir uyarı vermiyor.

heartsmagic

Gnash ne yazık ki pek olgunlaşmadı. Şu an için en iyi çözüm Adobe'nin kendi flash uygulamasını kullanmak.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

esrama

en azından açılsada bir görsek :) onu damı yapacamayacak :) MS nin yaptığı nasıl acaba veya swfdec(gerçi bu gnashten daha arkada diye biliyorum) ?

esrama

@ironic tüm plug-in kısmınaki eklentileri disable etmemem rağmen gene firefox tepki vermedi.

ironic

Alıntı YapFakat firefoxta adobe flash playerin varsayılan olmasını bir türlü ayarlayamadım.

Burda adobe flaşı kullanmak istemişsiniz.  ;) Yan uygulamalar da diğer flaş a ait plug-in gözükmüyor mu? Yoksa zaten firefox kullanamaz.

esrama

ironic orayı yanlış yazmışım :) Bne de senin yazdığını tekrar tekrar anlam verebilmek için okuyorum :)
Yan uygulamalar mı bilemem ama herşeyi devre dışı bıraktım. Mesela haberturk'e gidiyorum en üsteki flash reklam olan kısım boş gözüküyor. Yani flash yokta boş olarak ayarlanmış gibi. Fakat flashı eskisi gibi devreye soktuğum zaman çalışıyor. (yukarıdaki yazıyı değiştirdim,ilk okuyanlar şaşırmasın :) )

rihal

Kişisel olarak swfdec'i tercih ederim;çünkü flash videoları ben tıklamadan önce açılmıyor.Bu şekilde herhangi bir sitede onlarca reklam aynı anda sinir bozucu bir şekilde açılmıyor. Tabii ki bazı videoları açarken problem yaşanıyor ama o da kendini geliştirmekte..