Güncellemeden sonra wireless bağlanmıyor

Başlatan €psilon, 01 Şubat 2009 - 20:17:31

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

€psilon

Merhaba arkadaşlar. Bugün güncelleme yaptıktan sonra wireless bağlantım artık gerçekleşmiyor. Forumda benzer konuları arattım fakat derdime derman olmadı. Acaba son güncellemeyi geri almanın bir yolu yok mu? Windowsdaki geri yükleme noktası gibi.

€psilon

Ubuntu 8.10 kullanıyorum. Wireless kartım atheros 242. Teşekkürler.

ihtiyar said

Elle bağlanmayı ya da ağ yöneticinizi değiştirmeyi denediniz mi?

Mint

bi guncelleme daha geldi 1 saat kadar once simdi yeniden bi guncelleyin ve sistemi kapatip acin bakalim olcakmi

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

€psilon

Elle denediğimde de bağlanamıyorum. Çünkü hiçbir kablosuz ağı göremiyorum. Güncelleme yöneticisinden "denetle" yi tıkladığımda 29 tane güncelleme olduğunu gösteriyor ama yüklerken hata mesajı veriyor. Yani güncelleme yapamıyorum. Eski kernel nasıl kullanılır(yüklenir) bilmiyorum. Yani eski kerneli nasıl yükleyeceğim?

€psilon

Sorunu çözdüm teşekkürler. Grub ekranında 2. sırada yazan kısma (sanırım eski kernel oluyor kendileri) tıklayınca sistemim sorunsuz çalışmaya başladı.

okidoki

Wireless kartını hangi yazılımla çalıştırdın. Madwifi, ndiswrapper? Bunlardan biri ise uğraşma bence komut satırıyla falan. Benim wireless kartım da Atheros, uzun zaman bunlarla uğraştım, ama her kernel güncellemesinde kayboldu wireless. Şu yazıya bir bak derim: https://help.ubuntu.com/community/WifiDocs/Driver/Atheros. Bunları yapınca sorun çıkmıyor.

atomkarinca

Her kernel güncellemesinde bu sorun oluyor çünkü bunlar kernele sonradan eklenen sürücüler, kernelin kendisinde olmadığı için her güncellemede sürücüyü tekrar yüklemeniz gerekiyor. Ya Atheros'un sürücülerini açmasını beklememiz gerekiyor ya da daha sonra kablosuz modem alırken Linux kernelinin desteklediklerinden almak gerekiyor.