Google'dan Sites

Başlatan Çağlar, 01 Şubat 2009 - 15:29:11

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çağlar

Google'da yeni fark ettiğim bir hizmeti sizlerle paylaşmak istedim: Sites
Blogdan çok kendi sitenizi basitçe oluşturmaya yarayan hizmet bence amatörler için iyi bir başlangıç. Sürükle-bırak, tıkla-ekle şeklinde seçenekleriyle çok basit bir yapıda. Bunun yanında domain olarak
sites.google.com/site/kullanıcı_seçimi
şeklinde bir adres sağlıyor. Artık herkes web sitesi açar :) Bknz. Radio modası :)

http://sites.google.com/
We got a badass over here!

packerd

Paylaşım için teşekkürler  :D

Alıntı yapılan: Çağlar - 01 Şubat 2009 - 15:29:11
Blogdan çok kendi sitenizi basitçe oluşturmaya yarayan hizmet bence amatörler için iyi bir başlangıç. Sürükle-bırak, tıkla-ekle şeklinde seçenekleriyle çok basit bir yapıda.
Artık herkes web sitesi açar :) Bknz. Radio modası :)

Herkesin aklı bir olsa,koyunlara çoban bulunmaz.
Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir,Tekdir ile yola gelmeyenin hakkı kötekdir.

ironic

Paylaşım için teşekkürler. Bu konularda pek bezim olmadığından cahilim. Bildiğim kadarıyla bir de googlepages servisi vardı. Arasındaki fark nedir acaba?

bytan

Alıntı yapılan: ironic - 01 Şubat 2009 - 15:58:28
Paylaşım için teşekkürler. Bu konularda pek bezim olmadığından cahilim. Bildiğim kadarıyla bir de googlepages servisi vardı. Arasındaki fark nedir acaba?

googlepages kapatılıyor. Şu an varolan googlepages sayfaları dışında yeni site açmak mümkün değil. Bunun yerine yeni sisteme yönlendiriyorlar bir süredir.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

Mint

ftp ile erisim destegi gelecekmis belki php destegide gelir ve tam bir sunucu olur googleda versin su hizmeti nasi olsa herkes verio

sabian

diyelim kurduk siteyi, peki google da arama yapınca gözükecek mi? yoksa adres çubuğuna adresi yazmadan ulaşamayacak mıyız? bu konuda bilgisi olan var mı?
"Özgür yazılım ile özel mülk yazılım arasındaki fark sosyal, etik ve siyasidir" Richard Stallman

Debian Sosyal Sözleşme
http://www.debian.org/social_contract.1.0.tr.html  saimbalkaya.blogspot.com guvercincurnatasi.wordpress.com

ihtiyar said

Alıntı yapılan: dewrim2 - 08 Nisan 2009 - 06:23:14
diyelim kurduk siteyi, peki google da arama yapınca gözükecek mi? yoksa adres çubuğuna adresi yazmadan ulaşamayacak mıyız? bu konuda bilgisi olan var mı?

Belli bir süre sonra -bence bu süre çok kısa olur, çünkü kendi verdiği hizmet- aramalarda çıkmaya başlarsınız. İçeriğe ve sitenize ziyaret oranına göre aramalarda üst sıralarda çıkarsınız.

suskun

Güzel paylaşım acemiler için 1e 1.

ulusoyab

google sites de site kurdum ama sanırım yasaklı açılmıyor. yardım.

burk

Google Drive ile ilgili bir uyarı mı alıyorsunuz @ulusoyab?

ulusoyab

Sayfa görüntülenemiyor hatası veriyor.

This webpage is not available
Chromium could not load the webpage because sites.google.com took too long to respond. The website may be down, or you may be experiencing issues with your Internet connection.
Here are some suggestions:
Reload this webpage later.
Check your Internet connection. Restart any router, modem, or other network devices you may be using.
Add Chromium as a permitted program in your firewall's or antivirus software's settings. If it is already a permitted program, try deleting it from the list of permitted programs and adding it again.
If you use a proxy server, check your proxy settings or contact your network administrator to make sure the proxy server is working. If you don't believe you should be using a proxy server, adjust your proxy settings: Go to the wrench menu > Settings > Show advanced settings... > Change proxy settings... and make sure your configuration is set to "no proxy" or "direct."

muradisdan

@ulusoyab
dns ayarlarını
8.8.8.8
8.8.4.4
olarak değiştirmeyi deneyin. işe yarayacaktır

ulusoyab

sudo gedit /etc/dhcp/dhclient.conf
deyip
8.8.8.8
8.8.4.4
ekledim.bilgisayarı yeniden başlattım. sonuç yine aynı

burk

Peki Chromium dışındaki tarayıcılarda sorun devam ediyor mu?

alorak

Alıntı yapılan: ulusoyab - 06 Kasım 2012 - 12:27:59
sudo gedit /etc/dhcp/dhclient.conf
deyip
8.8.8.8
8.8.4.4
ekledim.bilgisayarı yeniden başlattım. sonuç yine aynı

/etc/resolv.conf dosyasında değişiklik yapmalısınız. root olarak değiştirdikten sonra 1-2 saniye sonra girmeye çalışınca düzelecektir.
özgürlük için

ulusoyab

teşekkürler arkadaşlar,
@alorak dediğin şekilde sorun çözüldü
çözüm aşağıdaki şekildedir.(ileride birilerine gerekebilir.)
terminali  açıp

sudo gedit /etc/resolv.conf
açılan dosyayı aşağıdaki şekilde değiştirdim.
# Dynamic resolv.conf(5) file for glibc resolver(3) generated by resolvconf(8)
#     DO NOT EDIT THIS FILE BY HAND -- YOUR CHANGES WILL BE OVERWRITTEN
nameserver  8.8.8.8

ulusoyab

Bu işlem  internet hızını yavaşlatır mı? internette web sayfaları çok geç açılıyor.

heartsmagic

Kullanılan DNS sunucusunun sağlıklı çalışığ çalışmadığına, yoğunluğuna göre durum değişebilir. Ancak sana önerilen DNS sunucusu Google ki ben de çok uzunca bir süredir onu kullanıyorum. Ya anlık bir sorun olmuştur veya problem başka bir yerdedir.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

ulusoyab

Hala aynı sıkıntı(yavaşlık) sürüyor. İş yerindeki bilg.da da dns leri dğiştirdim. o yavaşlamadı. Evdeki yavaş. Belki başka dosyaları değiştirirken   olmuştur.

burk

ping -C 5 google.com ne diyor @ulusoyab? Belki sorun tarayıcı veya başka bir kaynaktandır. Ayrıca sudo gedit /etc/dhcp/dhclient.conf dosyasından eklediğiniz DNS numaralarını silmeyi unutmayın.

ulusoyab

dhclient.conf dosyasını düzeltmiştim zaten.

ping -C 5 google.com kodu hata verdi.
ping -C 5 google.com
ping: invalid option -- 'C'
Usage: ping [-LRUbdfnqrvVaAD] [-c count] [-i interval] [-w deadline]
            [-p pattern] [-s packetsize] [-t ttl] [-I interface]
            [-M pmtudisc-hint] [-m mark] [-S sndbuf]
            [-T tstamp-options] [-Q tos] [hop1 ...] destination

onun yerine  ping google.com yazdım. ve sonuçları
ulusoy:~$ ping google.com
PING google.com (173.194.39.168) 56(84) bytes of data.
64 bytes from bud02s04-in-f8.1e100.net (173.194.39.168): icmp_req=1 ttl=52 time=89.4 ms
64 bytes from bud02s04-in-f8.1e100.net (173.194.39.168): icmp_req=2 ttl=52 time=87.8 ms
64 bytes from bud02s04-in-f8.1e100.net (173.194.39.168): icmp_req=3 ttl=52 time=86.7 ms

64 bytes from bud02s04-in-f8.1e100.net (173.194.39.168): icmp_req=4 ttl=52 time=87.3 ms

64 bytes from bud02s04-in-f8.1e100.net (173.194.39.168): icmp_req=5 ttl=52 time=89.1 ms
64 bytes from bud02s04-in-f8.1e100.net (173.194.39.168): icmp_req=6 ttl=52 time=91.0 ms
64 bytes from bud02s04-in-f8.1e100.net (173.194.39.168): icmp_req=7 ttl=52 time=89.7 ms
64 bytes from bud02s04-in-f8.1e100.net (173.194.39.168): icmp_req=8 ttl=52 time=88.3 ms
^C
--- google.com ping statistics ---
8 packets transmitted, 8 received, 0% packet loss, time 7010ms
rtt min/avg/max/mdev = 86.718/88.717/91.093/1.387 ms

burk

ping -c 5 google.com doğrusu küçük c harfi ile olacaktı ancak siz zaten çıktı vermişsiniz. Çıktı için de çok büyük bir gecikme yok. Farklı tarayıcılarla da deneme yapabilirsiniz.

heartsmagic

cat /etc/resolv.conf ne döndürüyor?

ulusoyab

cat /etc/resolv.conf
# Dynamic resolv.conf(5) file for glibc resolver(3) generated by resolvconf(8)
#     DO NOT EDIT THIS FILE BY HAND -- YOUR CHANGES WILL BE OVERWRITTEN
nameserver 192.168.2.1

heartsmagic

Ubuntu'nun hangi sürümünü kullanıyorsun? Eski sürümlerde zaten resolv.conf dosyası eziliyordu ağ yöneticisi tarafından. Çıktıdan da anlaşılacağı üzere yine ezilmiş ve şu an ISS'nin sağladığı DNS sunucusuna dönmüşsün. Orada gördüğün adres modeminin IP adresidir.

Yeni sürümlerimizde ise /etc altındaki resolv.conf sadece bir sembolik bağ. Eski yöntemle DNS işlemek istiyorsan önce kendisini silmen, sonra tekrar oluşturman ve chattr ile yazmaya kapatman lazım. Eski sürümler içinse silmeden düzenleyerek chattr ile kapatabilirsin kendisini.

sudo chattr +i /etc/resoslv.con

Tabi, yavaşlık hangi sebeple oluyor onu şu an bilemiyorum.