Ubuntu 9.04'ün boot süresi 21.4 saniye!!!!

Başlatan ali nail, 01 Şubat 2009 - 00:20:27

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mint

acele giden ecele gider
acele ise seytan karisir

:)

xwes

çikar çikmaz mecburen geçecegiz demekki yeni surume.

Mint

bu sefer guncelleyenler buyuk sorunlar yasicak gibi gelio bana cunki buyuk deisiklikler var

xwes

Mint

Alıntı yapılan: xwes - 01 Şubat 2009 - 21:21:02
yaa heyecanlandirmayin ama... :=)

heyecanlanmayin neye heycan yapiosunuz yapilanlar sizi etkilicekmiki 3g 4g wimax destegi kullanmayana bisey katmaz

heartsmagic

Dün gece Jaunty'ye sıçradım, ancak sıçrarken kendisi çelme taktı bana :)
Ayrı bir başlıkta durumu izah ederim. Fakat @aynshtein yazdıklarında haklı. Ancak alfa bir sürüm için bunlar çok normal. Dediğim gibi ayrı bir başlıkta anlatmaya çalışacağım durumu.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

aynshtein

Geçmiş olsun @heartsmagic. Ben Alpha1'i denedim ve başarısız oldum. Ardından yılmadım Alpha2'ye yükselttim. Sistem yine çökünce ben de Alpha2'yi sıfırdan kurdum. Ama yine olmadı. Ubuntu Forum ve Launchpad üzerinde aramalar yaptım ve sistemimde şu an için desteklenmeyen donanıma sahip olduğumu fark ettim. Ben her zaman test sürümlerini denemekten yanayım, ama sistemin çökmesi ve herşeyi yeniden kurmak zorunda kalmak beni biraz yoruyor :) 8.04'ü ve 8.10'u Beta sürümlerinden itibaren kullanmıştım ve çözülebilir sorunlar haricinde bir sıkıntım olmamıştı. Aynı şeyi 9.04'te de bekliyorum. Beta sürüm haliyle Alpha'dan daha kararlı ve sorunları çözülebilir oluyor.
Linux: Bilgisayarını bilgi saymaktan başka işlerde kullanmak isteyenler için...
Günlük: http://www.multimeyda.com/

heartsmagic

Diğer başlıkta son durumu anlattım :)
Ben de temiz bir Alfa kurulumuna gitmek üzereyim.

eren

Test makinesinde Ubuntu 8.10'dan Ubuntu 9.04 Alpha sürüme geçiş yaptım. Tam 4 kere denedim, mevcut paketleri kaldırdım her seferinde Nvidia sürücüsü dahil sorunsuz geçti.

Sıfırdan da 3 defa kurdum sorunsuz kuruldu.

Ancak EXT3 formatından EXT4 formatına diski nasıl geçirebileceğimi anlatan bir dokuman bulamadım.

Şu var ama işe yaramadı bende. http://ext4.wiki.kernel.org/index.php/Ext4_Howto
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

garafatma

Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010

eren

Alıntı yapılan: keiser_soze - 02 Mart 2009 - 21:45:57
Burada bir anlatım var

sanırım ubuntu içinde kullanılabilir.

Oradaki her paket Ubuntu deposunda yok ya da aynı sürüm değil. Ubuntu altında deneyip bunun üzerine bir yazı yazmak lazım, ben test makinesinde denemeye çalışırım.
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

canosayan

açıkçası bu haber o kadar sevindirici mi anlayamadım.

intel işlemcim olduğu için intel değerlerinde bir orantılamaya gittim. 21,4/26,8=0.7985
yani 9.04 ve ext4 0.2014 lük bir iyileştirme yapmış.

şu an tam boot süremi bilmiyorum. ama açma tuşunda sonra en geç 1.5 dakikada kullanmaya başlıyorum.
kabataslak 90 sn alırsak bu oranı uygularsam 71 saniye edecek.

boot süresi olarak verilen sürenin grubtan sonraki kısım olduğunu düşünüyorum. bu süreye 60 sn diye düşünürsem
60*0,7985=47.91 ediyor 30 sn eklersemde sonuç değişmiyor yine 71 buluyorum.

bir hesap hatasımı yapıyorum? yoksa benim bilgisayarım size göre geç mi açılıyor?
Chmod bizim işimiz.

heartsmagic

Buradaki değerlendirme sanırım GDM'ye kadar olan değerlendirmedir. Eğer senin GDM'ye kadar aldığın sonuç 90 saniye ise cidden geç sayılabilir.