Kde 4.2 kopete'de görüntülü chat yok

Başlatan 1DOST, 31 Ocak 2009 - 23:15:56

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

1DOST

Arkadaşlar iyi akşamlar,
Kubuntu kurdum güncellemeleri yaptım. Sonra kubuntu sitesindeki kde4.2 experimental depoyu ekledim. Kde4.2 yi 2-3 gündür kullanıyorum ve gayet stabil çalışıyor sistem. Kopete de güncellendi tabiki. Fakat bir sorun var :) Görüntülü konuşma yok. Kopete ayarlarında webcam ayarları mevcut ve sistemdeki kamera çalışıyor. Fakat chat penceresinde hiç bir ikon yok. Yani görüntülü konuşma başlatma ikonu yok. Ve evdeki diğer bilgisayarla arasında görüntülü konuşma yapmak için istek yolladım. O istek bile görünmüyor:S Ya eksik paket mi kurdum anlamadım ki. Daha önce hiç böyle birşeyle karşılaşmamıştım.

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

matafleur

Unutmuşlardır. (:

KDE4.2 yeni çıktı daha.Farklı bir yere taşımış da olabilirler.

1DOST

Sürümü 0.70.0 . Hiç bir yerde yok :( Tüm menülere tek tek baktım yok. Kesin eksik birşeyler kurulu. Yani geliştiriciler eklemeyi unutmuş olamaz yahu o kadar da değil :D

matafleur

1DOST

Yani garibime giden ayarlarda kamera ayarları var ama pencerede yok :) Az daha hızlı gelişse ne güzel olacak :S

heartsmagic

Pek bir hata kaydına da rastlamadım ben.

Not: Kabaca baktım.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

1DOST

Kde nin kendi forumuna sordum orada da bilen yok:) Ben kde 3.5 ta falan kullanıyor idim. Kde4 ile kullanamadım o başka. İlginç bir durum cidden. Demin kopete geliştiricilerinden birine mail attım. Bakalım cevap gelecek mi? Cidden ilginç bir durum. Olan webcam desteğide gitti demek :D Gelişeceğine geri mi gidiyoor ne ?

Mint

Mandriva ile gelen kopete versiyonunda web cam destegi var siz hangi dagitim altinda denediniz?

1DOST

Kubuntu altında denedim. İlginç cidden ya nasıl olur kubuntu eksik mi paketledi. Acaba ek paket falan mı kurmak gerekiyor :) Ulen ubuntu adam gibi yapsana işini ne bu ya

sabian

arkadaşlar en hem ubuntu hem de kubuntu altında denedim ve maalesef ikisinde de sıkıntı yarattı. Durup dururken kapanıyor,ya da daha ekrana gül cemali yuansımadan ışık hızıyla kapanıyor, yani açılmıyor. Ama bir iki dakika kullandığım anlar da oldu ben bayıldım arayüzüne ve aslında çok kullanışlı ve gösterişli. Tercihim kopete'den yana ama maalesef kullanamıyorum ya bilgisayar donanımıyla alakalı bir durum söz konusu ya da anlamadığım başka birşey bir sorun mevcut.
"Özgür yazılım ile özel mülk yazılım arasındaki fark sosyal, etik ve siyasidir" Richard Stallman

Debian Sosyal Sözleşme
http://www.debian.org/social_contract.1.0.tr.html  saimbalkaya.blogspot.com guvercincurnatasi.wordpress.com

ihtiyar said

Sadece bir tahmin ile çözüm önereceğim.

Terminalde;

LD_PRELOAD=/usr/lib/libv4l/v4l1compat.so kopete

komutunu vererek açmayı dener misiniz kopete'yi?

garafatma

Kopeteyi konsoldan çalıştırıp çıkan hata mesajını buraya kopyalarmısınız?

Not: Yine hız, yine hız :)
Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010

ihtiyar said

Alıntı yapılan: keiser_soze - 02 Nisan 2009 - 01:32:38

Antreman yapıyorum bu sıralar, heartsmagic'i geçeceğim. :P

Ben de kamera çalıştırmaya çalışmıştım da çalıştıramadığımda bu yolla çözüme ulaşmıştım. Hem söylediğimi uygulayacak arkadaş hem de kapanırsa hata çıktısı olacak. :)

sabian

Alıntı yapılan: ihtiyar Said - 02 Nisan 2009 - 01:45:14

Ben de kamera çalıştırmaya çalışmıştım da çalıştıramadığımda bu yolla çözüme ulaşmıştım. Hem söylediğimi uygulayacak arkadaş hem de kapanırsa hata çıktısı olacak. :)

bekle ihtiyar geliyor :D
"Özgür yazılım ile özel mülk yazılım arasındaki fark sosyal, etik ve siyasidir" Richard Stallman

Debian Sosyal Sözleşme
http://www.debian.org/social_contract.1.0.tr.html  saimbalkaya.blogspot.com guvercincurnatasi.wordpress.com

sabian

Alıntı yapılan: dewrim2 - 02 Nisan 2009 - 02:11:36
Alıntı yapılan: dewrim2 - 02 Nisan 2009 - 01:58:22
Alıntı yapılan: ihtiyar Said - 02 Nisan 2009 - 01:45:14

şuan açıldı, normal çalışıyor, sıkıntı yok
ama bir sıkıntı olursa seni bulurum :D

bekle ihtiyar geliyor :D

çalışıyor :D

Debian Sosyal Sözleşme

ihtiyar said

sabian

Alıntı yapılan: ihtiyar Said - 02 Nisan 2009 - 02:26:34
@dewrim2,

Çok sevindim. ;)

henüz vermedi ama daha önce wallet falan filan bi hata veriyordu

Debian Sosyal Sözleşme

sabian

Alıntı yapılan: dewrim2 - 02 Nisan 2009 - 02:29:40
@dewrim2,

Çok sevindim. ;)

yine bir hata verdi ve kapandı ama ekran görüntüsünü ekleyemiyorum.

Debian Sosyal Sözleşme

ihtiyar said

Alıntı yapılan: dewrim2 - 02 Nisan 2009 - 14:27:39
Alıntı yapılan: dewrim2 - 02 Nisan 2009 - 02:29:40
@dewrim2,

Çok sevindim. ;)

yine bir hata verdi ve kapandı ama ekran görüntüsünü ekleyemiyorum.

Ekran görüntüsü değil terminalde çıkan hata çıktısını kopyalayın buraya. ;)