Ubuntu 8.04.2 (LTS)

Başlatan Sypro, 23 Ocak 2009 - 13:42:31

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Sypro

Ubuntu 8.04 için ikinci güncelleme de geldi. 8.04.1 ile bir çok soruna çözüm bulmuşlardı. Bakalım bu sefer de öyle mi olacak.

Şuradan duyuruyu okuyabilir, şuradan da bütün güncellemelere bakabilirsiniz.

İndirmek için:
32 bit (698Mb)
64 bit (696Mb)

"Milliyetin çok belirgin vasıflarından biri dildir. Türk milletindenim diyen insan, her şeyden evvel ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir insan, Türk kültürüne, topluluğuna bağlılığını iddia ederse buna inanmak doğru olmaz."

budun

Bunu indirmeden update manager ile yapamıyor muyuz?
Levent

aynshtein

Ooooy oyyyy. Oy ki ne oyyy. Kafam iyice dağılmış. Deminden beri sistemi yükseltmeye çalışıyorum. Denemediğim komut, girmediğim internet sitesi kalmadı. Salağa bağladım iyice... Akılsız kafa, benim sistem zaten 8.10. Ne demeye 8.04.2'ye yükseltmeye çalışıyorsam artık:) Sakın siz de aynı hatayı yapmayın, aman diyeyim...
Linux: Bilgisayarını bilgi saymaktan başka işlerde kullanmak isteyenler için...
Günlük: http://www.multimeyda.com/

esrama

8.04 ü geliştirecekleri zamanı, 8.1 i geliştirmek için harcasalar ya, daha mantıklı değilmi ? 8.04 artık ne işimize yarayacakki ?

Çağlar

8.04 Long Time Support sürümü olduğundan uzun süreli destek verdikleri sürümdeki açıkları kapatmaları bence doğru olan @esrama.
We got a badass over here!

tuxmagic

bugun guncelleme yoneticisi ile guncelledim iyi oldu boylesi lts destegini hic kesmesinler :)

esrama

Çağlar ben bu Long Time Support desteğinin tüm 8. sürümleri için geçerli olduğunu sanıyordum.
Peki konusu açılmışken bir şey sormak istiyorum. Sistemi istediğimiz gibi istediğimiz versiyona kadar güncelleyeblirmiyiz ? Mesela 8.04ten 8.1e veya, 7den 8e gibi.. Sadece Ubuntu için sormuyorum herhangi bir linux dağıtımı için böyle bir imkan varmı ?

budun

Tabii ki de yükseltebilirsin. Ama sırayla yükseltmen gerekir. örneğin 7.10 dan 8.10 a direk değil de önce 8.04 e sonra 8.10 a yükseltmen gerekir.
Bir de çıkacak sorunları çok kolay geçiştirebileceğine inanmıyorsan baştan kurmanı tavsiye ederim. Çünkü bazen tutarsızlıklar çıkabiliyor.
Levent

Sypro

En kötü yanı da sunucu yoğunluğuna göre işlemin çoook uzun sürebiliyor olması.

"Milliyetin çok belirgin vasıflarından biri dildir. Türk milletindenim diyen insan, her şeyden evvel ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir insan, Türk kültürüne, topluluğuna bağlılığını iddia ederse buna inanmak doğru olmaz."

atomkarinca

@esrama, herhangi bir Linux dağıtımı için bu genelleme yapılamaz çünkü çoğu dağıtım rolling release denilen türde -yani yeni sürüm çıkartmıyorlar, olan sürümü güncelleyerek devam ediyorsunuz.

hasansahin

Hardy 8.04.2 gayet iyi oldu. Günlük imajları yayınlanıyor. 8.10 ile sorun yaşayanlara tavsiye ederim.

http://cdimage.ubuntu.com/hardy/daily-live/current/
Anyone who has never made a mistake has never tried anything new.
Albert Einstein.