[Çözüldü] /var/www dosya oluşturma sorunu

Başlatan Amad, 31 Ocak 2009 - 20:32:37

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Amad

Arkadaşlar ben linux-severler gibi bir sitedeki gibi anlattım ve kurdum oraya kadar problem yaşamadım. Adres satırına "localhost" yazınca "its work" yazıyor tamam orda da problem yok. Ama /var/www ya gelince yeni dosya oluşturamıyorum nedendir acaba yardım edebilir misiniz ?
Saygılar & kolay gelsin
Hanım! Kahvemi getir!

erginemr

/var/www için root yetkisine ihtiyacınız olabilir. "Alt+F2" ile Çalıştır diyalog kutusunu açtıktan sonra "gksu nautilus" ile dosya yöneticisini root yetkileri ile açın ve /var/www dizinine gidin. Bu şekilde /var/www dizini içinde dosya oluşturabilir, değiştirebilir ya da silebilirsiniz.

Amad

Hocam sağolun sorunu farklı bir yöntemle hallettim =). php ayarlarını değiştirip /home/x/x deki dosyayı broadcast olarak gösterdim. Daha bu gün kurdum ubuntuyu ve birsürü projemi kaybettim yanlışlıkla açığı kapatmam gerek. Bir de notepad++ tarzı bir program arıyorum. Notepad++'ı kurdum fakat c++ compiler hatası alıyorum onun yerine linux altında sorunsuz çalışan program arıyorum şuan yardımlar için tekrar teşekkür ederim
Hanım! Kahvemi getir!

heartsmagic

Başlığı çözüldüğü için kapatalım. Zira sorununu çözmüşsün.
Diğer sorun bu başlığa ait değil fakat ben yine de tavsiye vereyim. Eğer sorunun devam ederse başka bir başlıktan devam edilir.

Düzenleyici olarak zaten kurulu olan Gedit veya depolardan kurabileceğin Geany kullanabilirsin.

Eğer C++ için derleme hatası alıyorsan muhtemelen derleyicin kurulu değildir: g++
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.