Casper Notebook (Dizüstü) Bilgisayar Tavsiyeleri

Başlatan Eren, 18 Nisan 2008 - 22:52:42

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

eren

Casper Notebook (Dizüstü) Bilgisayar tavsiyelerinizi bu başlık altına yazabilirsiniz.
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

joint35

merhabalar,
casper m54se, via chipsetli notbook kullanıyorum ubuntuyu denemeyi çok istedim cdyi edinip kurmaya çalıştım ama pek çok sorun yaşadım, normal kurulum yaptıgımda kitlendi güvenli grafik kipini denedim kurulumu tamamladı ancak yeniden başlatamadı ve sonuç yine hüsrandı, forumlarda geçen her çözümü kendimce denedim hatta clevoya mail bile attım gelen cevap 'linux desteği mevcut değil' idi, bu model bilgisayara linux kurabilmiş biri var mı? Yada nasıl kurulacağını bilen, yoksa cidden bizim clevocular doğru mu söyledi....
Hallederiz..:)

garafatma

ezelden beri casper bilgisayar karşıtı bir insanım, çünkü kullanılan işletim sistemi ne olursa olsun mutlaka sorun çıkıyor. Kullanılan donanımın çoğu kalitesiz, kendi web sitelerinde bile doğru düzgün sürücü desteği yok. şu an nasıldır bilmiyorum ancak bir tanıdığımın casper bilgisayarının arızasını gidermek için aldığımda, pişman oldum. problemi hallettim ama neler çektiğimi ben biliyorum
Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010

Fallout

aman uzak durun derim en kısa zamanda satıp kurtulmayı düşünüyorum

sema

Bir Casper kullanıcısı olarak gururla (dermişim, demek isterdim ama). İşletim sistemleri kurulumunda hiçbir sorun yaşamadım, hepsi de gayet güzel kuruldu ve beni de hiç uğraştırmadı (Kubuntu hariç, o da Kubuntu'dan kaynaklanıyor).

Yine de uzak durulması gerektiğine katılıyorum. Donanım olarak pek iyi değil..  Arıza!
susema

CideLiBurak

arkadaşlar bence de Casper'den uzak durun. Bir notebook aldım, aldığım gün lanet ettim. Ubuntu kurmayı denedim kurdu ama bir türlü ekran kartı çözünürlüğünü ayarlayamadım 800x600 é esir kaldım.  :-[

raspacı

Alıntı yapılan: joint35 - 12 Mart 2009 - 12:49:44
merhabalar,
casper m54se, via chipsetli notbook kullanıyorum ubuntuyu denemeyi çok istedim cdyi edinip kurmaya çalıştım ama pek çok sorun yaşadım, normal kurulum yaptıgımda kitlendi güvenli grafik kipini denedim kurulumu tamamladı ancak yeniden başlatamadı ve sonuç yine hüsrandı, forumlarda geçen her çözümü kendimce denedim hatta clevoya mail bile attım gelen cevap 'linux desteği mevcut değil' idi, bu model bilgisayara linux kurabilmiş biri var mı? Yada nasıl kurulacağını bilen, yoksa cidden bizim clevocular doğru mu söyledi....
Biraz geç oldu ve belki de göremeyeceksiniz iletimi ama benim külüstür de bu modelden. Ubuntunun sanırım 8.10 ve önceki sürümlerinden birini denediniz çünkü bu sürümlerde benzer sorunlar yaşamıştım ama 9.04 ve 9.10 sürümleri sorunsuz bu modele kuruluyor. Ekran kartı , ses, kablosuz desteği otomatik sağlanıyor. Fn tuşları, imleçsürer çalışıyor. Tek sorun kullanılan ekran kartının (via chrome9) 3-b desteğini sağlamakta sorun çıkarması. Bazı linux dağıtımları için sitesinde var sürücü desteği ama ubuntu için 9.04 te var üstü sürümlerde yok şu an. 9.04 ise bende kurulmadı 3-b desteği. Zaten paylaşımlı bir ekran kartında gerekli mi bilemem. Compizi unutun derim.
nereye gidersen git kendini de götürürsün.

akt

casper notbook var sorunsuz calısıyor masaustunden bıle ıyı dıyebılırım:)

heartsmagic

@akt, modelini de belirtirsen oldukça faydalı olur.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

akt

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

kutsal

CPQ-I720-8M35P modeli ekran parlaklık sorunu haricinde başka bir problem çıkarmıyor.

The Mayda

Neden bu kadar şikayetçisiniz bilmiyorum ki bende de casper var ve çok memnunum ya siz kötü bilg. alıyosunuz..

maxwell

Kesinlikle tavsiye etmiyorum.2 yıldır kullanıyorum. Bir kere ısınma sorunu çok var. Sürekli fan temizliği yapman gerekicek. Fn tuşu durmadan problem yapar, kablosuz ağ durmadan problem yapar. Şu an bir notebook alsam bu kesinlikle casper olmaz.

linuxforever11

Casper Nirvana CNC 3230 notebook windows 10 bir ton program sürücü yükledim hızlandırma programı vs. yinede donduda dondu masaüstü sağ tık donuyor başlat menüsü çok geç açılıyor bıktım bende çaktım Ubuntu 16.04 lts yi oh be dünya varmış ses yok gürültü yok donma yok internetin keyfini çıkar...

Sistemim: i3 işlemci 2300 mhz x4 ram 4gb ekran kartı 2gb (intel + nvidia) nvidia optimus...  :D 8)

hossohbetli

Casper Nirvana H36
Intel P2100 CPU
6 GB RAM
Intel GPU

Eskide kaldı ama hiçbir Linux dağıtımı ile sorun yaşamadım. Üzerinde o zaman (2010 veya 2011) Win7 Starter vardı ama o ucubeyi kullanmadım, sildim zaten.

Kablosuz ağ düğmesini bir kez kapattım. Ondan sonra hiç otomatik açılmaz oldu. Her açılışta Fn+F2 kombinasyonu ile başlatıyorum.

Fan kirlenince ısınma problemi oluyor tabi ki. Hangi bilgisayar yapmıyor ki bunu?

Grafik/Tasarım yapmıyorsanız, oyun tutkunuz yoksa işinizi görür.    Bunlarla uğraşıyorsanız da markadan çok donanımı güçlü olan, fan ve donanım yerleşimi sağlıklı olan bilgisayarları tercih edin.

Khan

Casper Nirvana C900
Bugün elime geçti. BIOS ve EFI üzerinden ayarları yapmama rağmen hiçbir şekilde düzgün çalıştıramadım.
lspci , glxinfo, inxi gibi donanımdan bilgi alınabilecek komutlar girdiğimde uçbirim donuyor, bilgisayarın fanı hızlı bir şekilde çalışmaya başlıyordu.
Bilgisayarı yeniden başlatmayı denediğimde hatalar verip fan yüksek hızlı çalışırken öylece duruyordu.

Yazdığım tarih itibarı ile kesinlikle tavsiye edilmez.