Linux Mint 4.0 "KDE"

Başlatan fortran, 04 Mart 2008 - 01:15:10

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

fortran

Linux Mint, Linux Mint 4.0 Daryna KDE Community Edition adıyla geliyor. Güvenli paket yönetimi ve diğer Mint özelliklerini de barındıran dağıtım NTFS problemlerini de çözümlemiş.

İndirmek için tıklayın.

MD5: ca2ff93361e99c9a0a4fe8a5495cab67
Özgür yazılım dergisi: eniXma

oytun5555

umutubuntu

@Fortran sanırım ufak bir yanlışlığın var Linux Mint KDE henüz KDE4'e geçiş yapmadı.
İndirme sayfası sürüm notlarında da yazan aynen şu
Note: This is not a KDE 4 desktop.
*KDE4 masaüstü değildir.
Linux Mint 4.0 (kendi sürüm numarasıdır KDE'nin değil)

Sypro

3.1 ile 4.0 arasında son kullanıcı etkileyecek kadar büyük bir değişiklik gözlemlemedim nedense.. ya da 3.1i harddisk'ten 4.0ı live cd'den çalıştırdığım için o kadar ayrıntı ile uğraşmadım..
KDE 4.0'ı da openSuSe ile denedim. Her zamanki KDE diyip bıraktım  :) alışamıyorum bir türlü KDE arayüzüne.
                      ($ ler ş haline getirildi. MeBuNtU)

"Milliyetin çok belirgin vasıflarından biri dildir. Türk milletindenim diyen insan, her şeyden evvel ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir insan, Türk kültürüne, topluluğuna bağlılığını iddia ederse buna inanmak doğru olmaz."

umutubuntu

Tesadüfen Kubuntu KDE4 sürümünü buldum (şimdi arasam bulamam) ve indirdim
Kubuntu'ya has şeyler yoktu bilinen KDE masaüstü ile sürmüşler , sanırım deneme amaçlı yapıldı.
Dikkatimi çeken bir noktada Synaptic yüklü olmadığı için konsol'dan kurayım dedim ancak root şifremle
giriş yapamadım engelledi bende çözüm aramadım ve kullandığım sisteme dönüş yaptım.

fortran

Uyarın için teşekkürler biscuit, haberi düzelttim.
Özgür yazılım dergisi: eniXma

umutubuntu

linux Mint forumlarında gördüğüm kadarıyla 3.1 gibi ara versiyon çıkarmadan Linux Mint 5.0 yapacaklar,sanırım Ubuntu 8.4 bekleniyor.
Eminimki KDE versiyonunda KDE 4 uygulanacaktır.