(Bazı) İkon Temaları ve GTK Temaları Görünmüyor

Başlatan PardusPars, 05 Nisan 2023 - 23:40:23

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

PardusPars

Linux Mint 21 Xfce kullanıyorum. Özelleştirme için gtk ve ikon temaları indiriyorum xfcelook ve gnomelook sitelerinden. İndirdiğim dosyaları indirdiğim klasöre açıyorum. Çıkan klasörü kes ip usr/share/icons ve /themes klasörlerinin içine (ikon temalarını icons, gtkları themes klasörünün içine) yönetici haklarıyla yapıştırıyorum. Fakat sonra Ayarlar dan görünüm bölümüne gidip baktığımda bazı temaların görünmediğini fark ediyorum.

Bir yerde yanlış mı yapıyorum? Ya da sorun nedir, nasıl düzeltirilir? Teşekkürler.

yakusha

Sürüm farklılığı olabilir. Mesela tema 2.8.2 sürümüne göre  hazırlanmıştır ama siz 2.6.2 veya 3.10.5 sürümünü kullanıyor olabilirsiniz.
Artık bu forumu kullanmıyor.

nxjoseph

Merhaba. ls /usr/share/themes dizinini listeleyebilir misiniz?

Arşivler yanlış bir şekilde çıkarılmış olabilir.

AguilaNegra

Merhaba,
Ayarlar/görünüm sayfasında ekle butonu yardımıyla indirdiğiniz dosyaları açmadan sistemin yüklemesini denediniz mi?

PardusPars

Alıntı yapılan: AguilaNegra - 06 Nisan 2023 - 10:53:45
Merhaba,
Ayarlar/görünüm sayfasında ekle butonu yardımıyla indirdiğiniz dosyaları açmadan sistemin yüklemesini denediniz mi?
Dediğiniz gibi yapınca oldu, göründü.
Herkese teşekkürler.

Ayrıca nxjoseph' in dediğini yaptım ve listeye baktım. AguilaNegra' nın dediğini yaptıktan sonra eklediklerim listede görünüyor.