MSI Notebook (Dizüstü) Bilgisayar Tavsiyeleri

Başlatan Eren, 18 Nisan 2008 - 22:50:07

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

eren

MSI Notebook (Dizüstü) Bilgisayar tavsiyelerinizi bu başlık altına yazabilirsiniz.
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

drlinux

MSI L710 kullanıyorum şiddetle (böyle kızılcık sopasıyla filan) herkese tavsiye ediyorum. Hiç bir tanınmayan donanım yok problem yok yok yok yok :)

engin1975

Selam bende yeni MSI EX600 aldım çok güzel bütün donanım full çalışıyor

MeBuNtU

Su an n73 marka cep telefon um dan yazıyorum.haftalık 50 mb 25 kontor.ve bir laptop tan daha çok seviyorum bunu

ozdesoner

msi vr-330 laptopa ubuntu 8.04 kurdum (64 bit) cd yi postayla yolladilar bir de powered by ubuntu etiketini de postayla aldim ve şimdi laptopta sadece ubuntu kullaniyorum hiç bir problem yok tanimadiği donanim yok süper birşey. evdeki topladiğim bilgisayara da ubuntu kurucam bill gates görsünde bakin.

heartsmagic

@ozdesoner, yazarken tüm harfleri büyük olarak kullanmazsan seviniriz.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

moonlife

Isınma, kasma ve kilitlenmeler için birkaç ufak ama etkili öneri

Ben de MSI kullanıyorum ve önceden benim bilgisayarımda da ısınma problemi vardı. Sistemi birazcık zorlasam önce fan bağırmaya, sonra sistem kasmaya ve kilitlenmeye başlıyordu.
Bilindiği üzere MSI pek pahalı bir marka değil ve MSI kullanıcıları genellikle ucuz olduğu için MSI markasını tercih ediyorlar (Ben dahil) :)
O yüzden bir MSI kullanıcısına soğutucu altlık gibi şeyler önermem, zira bunlar pahalı aletler. MSI kullanıcıları genellikle pahalı değil, ucuz ve pratik çözümler ararlar.

Benim kullandığım yöntem gayet basit. Bilgisayarınızın altına, sadece köşelere gelecek şekilde 4 adet silgi ya da tahta parçası (iletken olmaması önemli) yerleştirerek bilgisayarı yerden yükseltin. Be yöntem ısınmayı az da olsa azaltacaktır. En azından benim sorunumu kısmen çözmüştü.

Ancak buna rağmen bir süre sonra kasmalar yeniden başlamıştı. Bunu sebebi, fanların tozlanması. Bisiklet pompası gibi bir pompa bulup ayda bir fanlara hava pompalarsanız bilgisayarınız bebek gibi çalışacaktır :)

oguncak

vr-330x laptop kullanıyorum. şu an ubuntu 9.04 yüklü.
şimdiye dek xp dahil denediğim diğer os'ler şunlar: suse, mandriva, pardus, mint, kubuntu, slackware... yani hemen hemen hepsi :D
yaşadığım sorunlar şunlardı linux'ta:
-- wireless bağlanmıyordu, driver bulamıyordum, ndiswrapper'i öğrenince halletmiştim.
-- biraz fazla ısınıyor diye düşünüyordum, fakat bunun os ile ilgisi yoktu pek, zira windows'ta çok daha fazla ısındığını bizzat deneyimledim!
-- kde'yi sevemedim, biraz moda peşinde koşar gibiler. ayrıca ses sistemi nedeniyle en az 20 kez çöküş sinyali verdi.
-- mint, bana ubuntu'yu sevdiren os oldu. gerçekten yeni başlayanlar için çok çok şık bir seçim olur.
-- ubuntu sanki daha bir derli toplu, daha bir kararlı geldi bana. ne bileyim...
-- vr330 ile yaşadığım en önemli üç sorun şu:
     *** sesi en yükseğe getirip ayarladıktan sonra, restart atınca bilgisayara, ses kısılmış oluyor ve yine volume control'u açıp, front ayarını maksimuma getirmem gerekiyor.
     *** bir hoparlör takınca, hem front'tan hem de hoparlörden ses geliyor. gerçi bunun çözümü forumda var ama, baştan hallolsa ne var?
     *** bir  de bilgisayara bir projektör vs bağlayınca, bilgisayar açılıncaya kadarki siyah ekranlı süreçte her şey görünüyor; ama desktop açılmaya başladı mı görüntü gidiyor. bundan da bahsedildi forumda, ama karışık bir şey sanırım.

---------- sonuç, yardımlaşınca her şey güzel oluyor. biraz cesur ve kararlı olmalı; windows'tan vazgeçmeye başlamalıyız. zorunda olmak ayrı bir şey; fakat, gerçek şu ki, windows kullanabilen herkes, biraz daha sabırla ubuntu da kullanabilir. ve ubuntu müthiş güzel :D

geryildirim

http://www.hepsiburada.com/secili-msi-marka-bilgisayarlarda-10-indirim-c-80333134?utm_source=display&utm_medium=shiftdelete&utm_campaign=15-12-2017&utm_content=firsat-haber&utm_term=kategori-bilgisayar&wt_ds=shiftdelete.firsat-haber.kategori-bilgisayar.15-12-2017

adresinde MSI bilgisayarlarla ilgili bir kampanya haberi var.

Ama kullanıcılar arasında tam bir tezat var. Kimi tavsiye ederken, kimisi de -servis, ısınma gibi sebeplerden dolayı- kasinlikle uzak durulması gerektiğini söylüyor.

Ubuntu kullanıcılarının fikri nedir? Kaçırılmayacak bir kampanya mı, yoksa hiç bulaşmayalım mı?

meda

[mention=634607]@geryildirim[/mention]

Linux ile uyumluluğunu kastediyorsanız. Temelde oyuncakları fazla olan makinelerden uzak durun çünkü o özellikler sürücü ile etkin hale gelir ki Windows'da bile sürücüsü olmazsa çalışma. Kaldı ki Linux dağıtımlarında sürücüsü olmadığından ya da olmayacaktır hiç çalıştıramazsınız. Bunlar tek tuşla geri yükleme klavye aydınlatmalarındaki özelleştirebilirlik, fan hızı ayarlamak için tuş ... bunları kastediyorum. Linux ile uyumlu makine en sade makinedir. Örnek 7. nesil harici grafik kartı olmayan makine yağ gibi çalışır üstüne üstlük kur kullan sisteminiz olur.

MSİ'ın iyi ürünü olduğu gibi kötü ürünü de olabilir. Model belirleyip ona göre kullanıcı yorumlarına bakmanız hayrınıza olur. Oradaki makinelerde alcağınız makinenin harici ekran kartı GTX 1050-1060-1070 ... olsun MX150 ileride üzer. :) http://www.hepsiburada.com/msi-gp62m-7rex-leopard-pro-1618xtr-intel-core-i5-7300hq-8gb-1tb-128gb-ssd-gtx1050-ti-freedos-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-p-HBV000006VVAG?magaza=%C4%B0nce%20hesap başlangıç için fena değil paranız varsa tabi.
"BEDAVA Bedava yaşıyoruz, bedava;Hava bedava, bulut bedava;
Dere tepe bedava;Yağmur çamur bedava;Otomobillerin dışı,Sinemaların kapısı,Camekanlar bedava; Peynir ekmek değil ama Acı su bedava;Kelle fiyatına hürriyet, Esirlik bedava; Bedava yaşıyoruz, bedava. Orhan VELİ"

geryildirim

İlginize teşekkür ederim. Ama maalesef kullanıcı yorumları göremedim. MSI hakkındaki zıt yorumlar da zaten farklı sitelerde yer alıyor. Özellikle teknik destekle ilgili bazı ürkütücü yorumlar için bu bahsi açtım; belki forumda kullananlar vardır diye.

Tavsiye ettiğiniz ürün benim de ilk anda dikkatimi çeken bir modeldi. Ayrıca sayfaya bakarken DELL'in de benzer ve daha ucuz bir modeline rastladım:

http://www.hepsiburada.com/dell-inspiron-7567-intel-core-i5-7300hq-8gb-1tb-gtx1050-freedos-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-4b30f81c-p-HBV000008CY38

Şu anda kararsız kaldım.

Belki fiyat/performans ve destek bakımından çok daha iyi ürünler de vardır, bilemiyorum.