Opera GX

Başlatan 0M42, 18 Ocak 2023 - 23:41:06

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

0M42

Opera gx internet tarayıcıyı denemek istiyorum fakat paket yöneticisinde bulamadım sonra biraz araştırma yaptım anladığım kadarıyla gx in linux versiyonu yokmuş. Bu konuda bilgisi olan var mı?

nxjoseph

Opera GX'in linux versiyonu bulunmuyor. Wine ile test edenler var fakat çok iyi bir performans sergilemiyor.
https://appdb.winehq.org/objectManager.php?sClass=version&iId=39663

dest

Ben de sen gibi operaGX aradım sonra bulamayıp brave geçtim. Şuan brave yazılımını varsayılan yapmama rağmen varsayılan yapın uyarısı gelmesinden başka sorunum yok. Güzel ve hızlı çalışıyor. Operadan bana göre tek eksiği farklı oturumlar kurabiliyordun operada işte düşük donanım için ayrı bir profil oyun oynarken çalıştırmak için mesela. Ya da farklı eklentilerin olduğu güvenlik odaklı bir profil. Ya da normalde tarayıcında istemeyeceğin ama bazen kullanman gerken bazi eklentilerin olduğu ayrı bir profil. İş için ayrı, genel kullanım için ayrı gibi.

Tek eksiği bu. Senin ihtiyacın nedir seni operagx e bağlayan eğer bunlar gibi yüksek levek ihtiyaçların yoksa brave işini görebilir.

0M42

İlginize teşekkür ederim ben aslında firefox kullanıyorum opera gx i performansından dolayı tavsiye etmişlerdi. Brave de kullandım fakat brave de şöyle bir durum var sanki kurulumdan bir süre sonra ağırlaşmaya başlıyor. Bana mı öyle geldi anlamadım. Şimdi bir daha kurup bir kaç gün kullanacağım. Siz böyle bir durum gözlemlediniz mi? Ne kadar zamandır kbrave i kullanıyorsunuz ve hiç firefox kullandınız mı?