Linux Mint "Kernel panic" Hatası

Başlatan UmuTR42, 15 Ocak 2023 - 09:46:33

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

UmuTR42

Sistem: Linux Mint

Laptop: Acer Aspire 7 51G

Merhabalar, bilgisayarı yeni aldım, Linux'u kurdum driver güncellemesi yaparken ekran kartı sürücüsünü her indirdiğim de bu hatayı alıyorum. Driver da kurmak istiyorum, seçenek olarak açık kodlu bir sürücü var fakat sadece NVIDIA'nın sürücüleri var. Hatadan sonra da tekrar sistemi kurmak zorunda kalıyorum.

Acaba Secure Boot açık olduğu için olabilir mi? Boot yapar iken açmıştım. Bu Secure'u kapatsam tekrar o hatayı verir mi?

nxjoseph

Merhaba. Bu sorun secure boot kaynaklı olabilir, devre dışı bırakıp tekrar deneyebilir misiniz?

UmuTR42

Alıntı yapılan: nxjoseph - 15 Ocak 2023 - 11:34:17
Merhaba. Bu sorun secure boot kaynaklı olabilir, devre dışı bırakıp tekrar deneyebilir misiniz?

Peki önerileni mi yapmam gerek

[eklenti yönetici tarafından silindi]

nxjoseph

UmuTR42

Alıntı yapılan: nxjoseph - 15 Ocak 2023 - 19:42:49
Evet.

Malesef Gine Bellek yetersiz diyip kernel hatası aldım :/ ne yapmam gerek sanırım sistemi yeniden yüklemek zorundayım

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 15 Ocak 2023 - 20:05:00

Windows geçmek istemiyorum fakat gecicem sanırım ;) flashda şuan Gine aynı iso dosyasi yüklü onu kurup ordan Windows yükleyeyim sizce nasıl olur çünkü kamera algılanaması sürücüler vs. Çok sıkıntı çıkardı ;(

nxjoseph

eğer linux mint açılıyorsa tekrardan linux mint kurmanıza gerek yok. Flash belleğinize Ventoy kurup, içine Windows isosunu yazdırmadan kopyala yapıştır yaparak Windows kurabilirsiniz.

grayloop

Ventoy çok kullanışlı bir yazılımmış, bilgi için teşekkür ederim.
hüzün ki en çok yakışandır bize
belki de en çok anladığımız
                                 H. Yavuz

nxjoseph