[Çözüldü] Playonlinux üzerinden Counter Strike oynayabilen var mı?

Başlatan sireno52, 28 Ocak 2009 - 03:21:47

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

sireno52

selam arkadaşlar benim merak ettiğim  konu playonlinux  ile contuer-strake oynayan kimsenin olup olmadığı zira ben  playonlinux da steam  şifremi  girdim ve yükledim   açılıyormuş gibi büyük bi contuer  resmi geldi hemen ardından bir hata mesajı  geliyor kapanıyor  mesaj aynen şu şekil ( platform error:module failed to initialize ) açılmamasının nedeni ne olabilir normalde  diğer programları  kurdum internet explorer. safari. vs.vs.  bunlar sorunsus çalıştı  ama contuer çalışmadı .
(İŞLEMCİ:Intel Skylake Core i7 6700K 4.0GHz 8Mb Cache LGA1151 ( ANAKART:  MSI Z170A GAMING M7 Intel Z170 Express 3400MHz(OC) DDR4)  (RAM:DDR4  16 GB )  (EKRANKARTI:  NVİDİA GeForce / GIGABYTE VGA,2GB,GTX680 OC,DDR5,256Bit,DVI,HDMI,DISPLAY PORT )

sireno52

Alıntı yapılan: matafleur - 28 Ocak 2009 - 04:23:34
http://appdb.winehq.org/
verdiğin adrese girdim ama ingilizce bilmediğim için hiçbirşey anlamadım birde unutmadan şöylede bir hata mesajı da çıkıyor( steam-error:this game is currently unavailable. please try again at another time.)  ne demek istiyor.
(İŞLEMCİ:Intel Skylake Core i7 6700K 4.0GHz 8Mb Cache LGA1151 ( ANAKART:  MSI Z170A GAMING M7 Intel Z170 Express 3400MHz(OC) DDR4)  (RAM:DDR4  16 GB )  (EKRANKARTI:  NVİDİA GeForce / GIGABYTE VGA,2GB,GTX680 OC,DDR5,256Bit,DVI,HDMI,DISPLAY PORT )

Gimp Uzmanı

Bu sitede arama yaparak hangi oyunların linux altında çalıştığını öğrenebilirsin.

Bu arada Counter Stike çalışıyormuş.

http://appdb.winehq.org/objectManager.php?sClass=version&iId=3731

Ayrıca hiçbir emülatöre gerek kalmadan Urban Terror isimli çok güzel bir oyun var. CS oynamayı seviyorsan bu oyunuda severek oynayacağına eminim. 

xwes

Burada da belirttigim gibi ben kurup denedim, sorunsuz çalişti. Peki nasil yaptin derseniz, sadece wine kurdum ve oyunun .exe dosyasina sag tiklayip wine ile çaliştir dedim.

Peki neden "denedim" diyorum çunku inanin @Gimp Uzmanı 'in bahsettigi urban oyunu daha guzel :) denedikten sonra kaldirdim hemen CSyi.

acemiyim91

Dikkat et fazla oynama urban terror bağımlılık yapar :)

xwes

Gerçekten oyle. Bana gore CSden tek eksigi "single player" oynanamasi yani, karşiya bot atip oynayamamak. Onun dişinda gerek haritalari ile, gerek çok eglenceli ve farkli oyun modlari ile ve gerekse mac, linux ve win kullaniilarini bir araya toplamasi ile takdire deger bir oyun.
Hele bayrak kapma oyunu yok mu, hastasiyim :)

sireno52

urban terrorrü bana övmenize gerk yok bede oynuyorum  ;D ;D ilk pardusu kurduğum zaman oynamıştım hatta ubuntuya geçtikten  sonrada urban terror   oynadım  hatta urban terror  hakkında bende yazılar  yazdım     http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,4554.0.html    bende severek oynuyorum ama ubuntuda  bu oyunun pek zevki   çıkmıyor bende fareyle ilgili bir sorun var galiba neyse  konuya gelelim   benim steam acontum var  cs yi kurmak istiyorum   her ne halt etmişsem  birtürlü cs yi çalıştıramadım sürekli hata mesajı veriyor  bunun nedenini  öğrenmek istiyorum diğer bütün programlar çalıştı  cs calıştıramadım

xwes

bahsettiginiz "steam acontu"nun ne oldugunu bilseydim... :=)
wine ile denediniz mi? CDden mi kuruyorsunuz, anlamadim açikçasi.

sireno52

Alıntı yapılan: xwes - 28 Ocak 2009 - 13:11:23
bahsettiginiz "steam acontu"nun ne oldugunu bilseydim... :=)
wine ile denediniz mi? CDden mi kuruyorsunuz, anlamadim açikçasi.
playonlinuxta  steam`ı kurarken  küçük bir   şifreli giriş  penceresi açılıyor   buray nikini  ve şifreni  yazıyorsu   sonra  büyük bir pencere  daha açılıyor  burada üstte sol köşede my games diye bir icon var bu iconu tıkladığın  zaman  üstten aşşağ doğru sıralanmı contuer-strake ve half life vs.vs. yazılar var bu yazılardan   contuer-strake yazanın üstüne çift tıkladığın zaman indirmeye başlıyor indirim bittikten sonra   tekra  cs yazısını tıkladığın zaman oyun açılıyo  ve tekrar kapanıyor sonra iki adet hata mesajı geliyor peş peşe

btermeli

Steam bir tür oyun portali. Böylece cd almana gerek kalmiyor. Üyeligin ile istedigin oyunu indirip, online oynayabiliyorsun. Tabi aylik üyelik ücreti karsiliginda :)
Duvarları olmayan bir dünyada, neden pencerelere ihtiyaç duyayım ki???

sireno52

Alıntı yapılan: btermeli - 28 Ocak 2009 - 16:11:15
Steam bir tür oyun portali. Böylece cd almana gerek kalmiyor. Üyeligin ile istedigin oyunu indirip, online oynayabiliyorsun. Tabi aylik üyelik ücreti karsiliginda :)
peki arkadaş ben bunu kurdum  ve yükledim am oyun bir türlü  açılmıyor nedeni ne olabilir bir bilgin  varmı çıkan hata mesaşları yukarda yazığım yazıların içinde var   yardımcı olursan sevinirim

btermeli

Wine altinda steam ve counter ayri ayri calisiyormus ama wine altinda steam onun altinda steam problem cikarabiliyormus.
Verilen hata 1. baslatma hatasi 2.si suan oyun musait degil, daha sonra tekrar deneyin demis. Eger indirip, kurman duzgun calisti ise, sanal sürücüne gidip, cs klasorunde oyunu baslatan .exe dosyasini sag tiklayip, "wine ile calistir" yolunu denemeni oneririm.
Duvarları olmayan bir dünyada, neden pencerelere ihtiyaç duyayım ki???

sireno52

sonunda oldu  yaptım  ben playonlinux yükleyince  peşi sıra wine`de yükleniyormuş  wineyi kontrol  ettim eski sürüm olduğunu fark ettim  sorun bununla ilgili değildir  ama olsun ben wine`yi ve playonlinux`su silip wine  1.1.4 sürümünü  kurdum  sonra  steam`in sitesinde steam indirdim  steam  aracıyla contuer-strake`yi yükledim  açıldı server üzerinde   oynamadım  ama normal olarak botlu oynadım  kötü olan tarafı sanki ağır çekimde ilerliyor  bunun nedeni ne olabilir

sireno52

arkadaşlar wine 1.1.4 ile  counter-strake  şu anda mükemmel  çalışıyor   hem server üzerinden hemde  botlu ne donma var  nede bir yavaş hareket etme var  sanki windo... üzerinde oynuyorsun  mükemmel tavsiye ederim  gerçi herkez  zaten biliyordur ya biz geç uyandık  yardımcı olan arkadaşlara tekra teşekkür ederim iyi akşamlar