Disney plus

Başlatan Serkan Mz, 30 Ekim 2022 - 17:57:23

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Serkan Mz

Merhaba,
Linux işletim sisteminde Disnay Plus çalışmıyor mu ?
Çift işletim sistemli bilgisayarımda windows tarafında rahatlıkla izleyebilirken linux tarafında video oynatma kısmından sonra ekran duruyor  chrome opera ve firefox denedim hepsinde aynı durum vide oynatılmıyor hata mesajıda vermiyor. İki bilgisayarda da denedim ama  aynı şekilde oluyor.

nxjoseph

Merhaba.

GNU/Linux üzerinde firefox ile disney plus izlemek için bir rehber buldum.

https://linuxconfig.org/how-to-watch-disney-plus-on-linux-with-firefox

Firefox'un ayarlarından DRM özelliğini aktif edin.

Windows tarafına geçtikten sonra Chrome'u açın. Chrome'dan geliştirici araçlarını (developer tools) açın ve aşağıdaki JavaScript komutunu çalıştırın.
navigator.userAgent;
Aşağıdaki gibi bir çıktı vermesi gerekiyor.
Mozilla/5.0 (Windows NT 10.0; Win64; x64) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/78.0.3904.70 Safari/537.36
Bu çıktıyı bir yere kaydedin. Whatsapp Web'den veya bir metin dosyasına bu çıktıyı kaydettikten sonra GNU/Linux üzerinden bu metin dosyasına erişerek bu çıktıyı kopyalayın.
Firefox'ta, Disney Plus web sitesinin Firefox tarayıcınızı Windows'ta Chrome olarak görmesine neden olacak özel bir ayar oluşturmaya hazırsınız.
Firefox'u açtıktan sonra about:config adresine gidin. Bir uyarı çıkacaktır, riski kabul edip devam edebilirsiniz.

Boş bir yere sağ tıklayıp yeni bir ayar oluşturmanız gerekiyor. Sağ tıkladıktan sonra Yeni > Dizi ( new > string ) oluşturun.

Oluşturulacak dizinin (stringin) ismi general.useragent.override.disneyplus.com olmalıdır, değer (value) olarak Windows'tan aldığınız çıktıyı girmelisiniz.

Firefox'u yeniden başlattıktan (?) sonra disney plus'a giriş yapıp tekrar deneyebilirsiniz. Bu rehber 2020'de yayınlanmış, umarım geçerliliğini koruyordur.

Güncel bir user agent
Mozilla/5.0 (Windows NT 10.0; Win64; x64) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/107.0.0.0 Safari/537.36

Serkan Mz

Yanıtınız için çok teşekkür ederim bu olay sadece linux kurulu bir bilgisayarda işe yarar mı ? yoksa dual boot mu olması lazım

nxjoseph

Windowsdan aldığım bu user agent ile windowsun kurulu olmasına gerek kalmıyor. Bunu kullanabilirsiniz. Fakat primevideo için (disney plus gibi bir servis) bu metodun çalışmadığını az önce öğrendim.
Mozilla/5.0 (Windows NT 10.0; Win64; x64) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/107.0.0.0 Safari/537.36

olmaz ise farklı bir çözüm deneyebiliriz. primevideo için çalışan bir çözüm, wine ile chrome kurmak.