ubuntuyu silme/disk biçimlendirme

Başlatan lalik, 30 Mayıs 2022 - 21:25:37

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

lalik

bilgisayarımda iki disk var m2 de windows yüklü, sata ssd de ubuntu. ubuntu kısmında hata alıyorum ve silip tekrar yüklemek istiyorum. Fakat diski biçimlendirmeden yapmaya çalıştığımda hata veriyor (hata kodunu hatırlamıyorum ölümcül hata çıkıyor) diski nasıl biçimlendirebilirim?

grayloop

Ubuntu USB/DVD ile bilgisayarı başlatıp OSUninstaller ile Ubuntu'yu Grubdan kaldırın.

sudo add-apt-repository ppa:yannubuntu/boot-repair
ve
sudo apt-get update; sudo apt-get install -y os-uninstaller && os-uninstaller ile kurulum yapın. Ardından Gparted ile hangi diski biçimlenndireceğinizi dikkatlice seçip diski biçimlendirebilirsiniz. Yeniden başlattıktan sonra temiz kurulum yapabilirsiniz. Ama kurulum yapmadan nasıl bir hata aldığınızı da yazarsanız sonraki kurulumuma başlamadan çözüm aranır. Kolay gelsin.
hüzün ki en çok yakışandır bize
belki de en çok anladığımız
                                 H. Yavuz

lalik

Sanırım windows boot manager da sata ssd de yüklü bu durumda ne yapabilirim? Bir de ilk bahsettiğiniz grub işlemleri için detaylı bir anlatım yapabilir misiniz ya da bir kaynak önerebilir misiniz? :'(

nxjoseph

Merhaba. Ubuntu'da nasil bir hata aliyorsunuz?

Alıntı Yapm2 de windows yüklü, sata ssd de ubuntu.
Alıntı YapSanırım windows boot manager da sata ssd de yüklü bu durumda ne yapabilirim?
Bilgisayara ilk olarak windows yuklediyseniz Windows kendi efi bolumunu m2 disk'e kurar.

grayloop

https://wiki.ubuntu-tr.net/index.php?title=OS-Uninstaller

https://help.ubuntu.com/community/OS-Uninstaller

Bu bağlantılarda nasıl yapılacağı ayrıntılı anlatılıyor.

Ayrıca aldığınız hatayı da anlatabilir misiniz?
                                 H. Yavuz

lalik

[mention=659362]@grayloop[/mention] disk biçimlendirmesini yapıp tekrar yükledim fakat yükleme esnasında hata aldım bu seferde;

[eklenti yönetici tarafından silindi]

grayloop

İngilizce kurulum yapmayı dener misiniz?
                                 H. Yavuz