"sistem programı sorunu saptandı lubuntu 20.04"

Başlatan ilksumat, 13 Şubat 2022 - 11:57:57

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ilksumat

Merhabalar masaüstünün tümden kayboma felaketinden sonra (yani https://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=63287.msg658246#msg658246)  şimdide açılışta bu uyarıyı aılıyorum, ne yapmam lazımdır?

Teşekkürler peşinen.

yakusha

Tüm dosyalarınızı kaybettiğinizi söylediniz. Artık sistemde işinize yarayan dosya varsa onları alın, sonra yeniden kurulum yapın. Bu sefer Ubuntu 20.04 yerine 21.10 kurabilirsiniz. Çok geçmiş olsun.
Artık bu forumu kullanmıyor.

ilksumat

yakusha

Yükseltme yapmayı pek tercih etmiyorum. Kurtaracak bir dosya olmadığını söylediniz, durum bu ise yeni ve sıfırdan bir kurulum yapmak daha makul gibi.

ilksumat

Alıntı yapılan: yakusha - 14 Şubat 2022 - 20:30:27
Yükseltme yapmayı pek tercih etmiyorum. Kurtaracak bir dosya olmadığını söylediniz, durum bu ise yeni ve sıfırdan bir kurulum yapmak daha makul gibi.

Peki şimdi lubuntu 20.04 kullanıyorum, bilgisayar ilk baştan windows kuruluydu onun yanına lubuntu kurulmuştu. Lubuntuyu yükselterekten 20.04e geldik. Bu şartlarda sıfırdan kurulum için ne yapmalıyım, tabii bunu yaparken dımdızlak lubuntusuz kalmayalım diyorum aynı zamanda. Bunun için bir usbye kurup ordan mı yürüsem, onu nasıl yapalım dersiniz...

Teşekkürler.

yakusha

Kurulum için USB'ye ihtiyacınız olacaktır. Ubuntu 20.04'den 21.10 a direk geçebilir misiniz bilmiyorum. Hiç denemedim. Ben genelde LTS sürümler arasında yeni kurulum yaparak ilerliyorum. Belki tecrübesi olan arkadaşlar vardır, fikir verebilirler.