Linux'ta yanıt vermiyor penceresinin olmaması

Başlatan LkerX, 22 Ocak 2022 - 15:44:53

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

LkerX

Merhaba değerli Ubuntu Türkiye kullanıcıları.

Linux'ta muzdarip olduğum sorunlardan biri Blender kullanırken oluyor. Örnek vermek gerekirse çok yüksek poligonlu bir modelde bir şey yaptığım an Windows'ta olduğu gibi yanıt vermiyor penceresinin çıkmayıp direk uygulamanın kapanıyor olması. Bu sorun nasıl çözülür? Blender'la alakalı sanırım ama program donup beklemiyor, direk kapanıyor. Bu da proje kayıt edilmediyse büyük bir zaman kaybına sebep oluyor? Bunu nasıl halledebilirim?

serkan38

Bağzı programlar uyarı verirken bağzıları vermiyor, linux mint te bu şekilde. Sizin sisteminizde böyle bir ayar mevcutmu bilmiyorum ama, Linux mintte  ayarlar>genel sekmesinde hafıza sınırı ayarı mevcut bu ayar ya kapatılmalı yada ayrılan bellek miktarı artırılmalı. Ek olarak uygulama üzerinde otomatik kayıt ayarı mevcutsa aktif etmeyi deneyebilirsiniz.

[eklenti yönetici tarafından silindi]

LkerX

Anladım, çok teşekkürler yardımınız için ama böyle bir ayar bulunmuyor bir de ramden dolayı kapandığını düşünmüyorum.

gecegezen

anlattığınıza göre blender direk çöküyor gibi geldi bana blender'da debuging nasıl yapılır bilmiyorum blender kullanmadım ama terminalden blender açıp dosyayı yüklemeyi denermisiniz? neden çöktüğü ile ilgili bir çıktı verebilir belki.
Yotube kanalım hepinizi beklerim...
https://www.youtube.com/channel/UCsRQPZxNJKZbfpGy6r97nJw

LkerX

Sağ olun hocam ilginiz için. Mecbur Windows'a geri döneceğim gibi duruyor. Bazı uygulamarı vs. de kullanmak için. Hep Linux destekleyen ve kullanmak isteyen biri olarak hiçbir zaman tam adapte olamadım. Hiçbir distro yeterince stabil çalışmıyor. Ya da
Windows'a olan alışkanlığımdan da kaynaklı olabilir. Ya bir uygulama donuyor, kapat tuşuna basmama rağmen kapanmıyor o zaman diyorum ki system monitörden kapatayım oradan da bulamıyorum ne adı benzeyen bir uygulama var ne de başka bir şey. O şekilde ana pencere kalıyor vs. vs. İşin kısası çok sevmeme rağmen Linux'u hiçbir distrosunda gerçek anlamda oturmuş bir sistem göremedim. Son kullanıcı için en uygun denen distrolarda bile bir şekilde sıkıntı yaşadım. Keşke böyle olmasa da dönmesem Windows'a ama maalesef dönmem gerekiyor gibi duruyor. Tekrardan sizlere de teşekkürler. Sağlıcakla kalın.