''APT Yapılandırması Bozuk'' Uyarısı

Başlatan PardusPars, 07 Ocak 2022 - 23:16:34

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

PardusPars

Aşağıdaki resimdeki gibi bir hata alıyorum: ''Farklı bir Lİnux Mint yansısına geçiş yapın. APT Yapılandırması bozuk.'' şeklinde bir uyarı. Önemli bir sorun mu? Nasıl düzeltilebilir? Teşekkürler.

[eklenti yönetici tarafından silindi]

speakerXXL

Yazılım Kaynaklarını aç ve Bakım sekmesine gel, ardından Liste birleştirme sorununu çöz düğmesine tıkla. Bu şekilde daha önce indirdiğin önbellek dosyaları silinecek, ardından önbelleği yenilersin. Sorun çözülmezse, aşağıdaki komutların çıktısını paylaşırsın.

inxi -r
cat /etc/apt/preferences.d/official-package-repositories.pref

PardusPars

Sorunun üzerinden epey geçmiş ve o gün söylediğiniz ilk şeyleri yapmış ve sorunu çözmüştüm fakat tekrar gelip teşekkür etmeyi unutmuşum. Aynı sorun tekrarlayınca fark ettim: Teşekkürler.

Aynı sorun tekrar etti. Sebebi ise güncellemeleri kurarken dizüstünün uzun süre donması ve benim bilgisayarı aç kapat düğmesinden kapatmam sanırım. Güncellemeler kurulurken kapattığım için hata veriyor sanırım.

- Güncellemeler kurulurken bilgisayarı manuel olarak kapattım. Sonradan tekrar açtığımda ve güncellemeleri kurmak istediğimde yine yukarıdaki hatayı verdi. Ben de ilk söylediğiniz yöntemi uyguladım ve yeniledim. Bunu yapınca aşağıdaki hatayı verdi.