LİNUX MİNT\'TE REALTEK HD AUDİO DRİVER NASIL YÜKLENİR?

Başlatan ottomann, 30 Aralık 2021 - 14:14:52

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ottomann

Merhabalar.Ben linux mint kullanıyorum.Linux mintin Türkçe forumunu bulamadım da bu yüzden buraya yazıyorum.Ben realtek hd audio driverın linux sürümünü indirdim ama nasıl kuracağımı bilmiyorum yardımcı olabilir misiniz?Teşekkür ederim.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 30 Aralık 2021 - 14:58:26

Yardımcı olabilecek kimse yok mu ?

[eklenti yönetici tarafından silindi]

serkan38

Herhangi br sürücü kurmanıza gerek yok. ses sürücüsü otomatik kurulur.ses sorununuz varsa ayarlardan ses i açıp yüklü sürücüyü değiştirip denemeniz gerek hala ses sorununuz giderilmez ise aşağıdaki kodların çıktısını paylaşın.
lspci | grep Audio
lsmod | grep snd
aplay -l

grayloop

hüzün ki en çok yakışandır bize
belki de en çok anladığımız
                                 H. Yavuz

ottomann

Cevaplarınız için çok teşekkür ediyorum Arkadaşlar.Yöntemlerinizi yapacağım.Bir sorum daha olacaktı.Benim.laptop onboard işlemciye sahipte.Acaba ben bu Intel hd graphics 4000 driver nasıl yükleyebilirim? Çünkü video izlerken özellikle 720p ve 1080pde video izlerken çok takılıyor.Sürekli donup duruyor.Ramde 6 GB.Teşekkür ediyorum.

grayloop

"Ek sürücüler" kısmına bakın IntelHD yüklenmişse IntelHD ayar uygulaması da olacaktır. Yüklenmemişse ve listede görünüyorsa onu işaratleyip kurulumunu yapın. IntelHD yüklendiği halde sorun yaşıyorsanız Xorg sürücüsünü deneyin.   
hüzün ki en çok yakışandır bize
belki de en çok anladığımız
                                 H. Yavuz

ottomann

Çok teşekkür ediyorum yardımınız için çok sağolunuz.Dediğiniz gibi ek sürücülerden işaretleyip kurulumu yaptım çok teşekkürler. :) :)