Proton db directx sorunu

Başlatan kayra150, 10 Ekim 2021 - 11:25:52

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kayra150

Merhabalar. Başlıkta belirttiğim sorunu yaşamaktayım. Steamde proton ile adventure quest 3d, castle crashers, yet Another zombie defence gibi oyunlar denedim ama her seferinde graphics 3d initialize tarzı hata alıyorum. Oyunlar oldukça hafif oyunlar. Tamam ekran kartı da eski de ben anlamadım olayı. Steam başlatma seçeneklerinden bayağı kod denedim bana mısın demedi. Proton use wine 3de commandı defalarca denedim. 2 pcde denedim özellikleri şöyle:
4 gb ram
64mb vram (intel graphics diye geçiyor modelini ise hiçbir yerden öğrenemiyorum.)
120 gb ssd disk
Ubuntu mate 20.04.03 kurulu bunda. Diğeri;

8gb ram
1,5gb vram(geforce 520m diye sürücü buldu yükledim.)
120 gb ssd disk
Bunda da zorin 16 core yüklü.

İlk bilgisayar tamam bu zamana göre bayağı vasat ama ikinci bilgisayarda da o oyunların olmaması beni üzdü. Şimdi aklıma şu ihtimalden başkası gelmiyor ve soruyorum. Linux sadece modern ekran kartlarını mı destekliyor?? Biz linuxla tanışırken güçsüz bilgisayarlara güzel hafif işletim sistemleri diye tanıştık şimdi durum tersine mi döndü yani? Cevap bekliyorum konuyla ilgili bilgisi olanlarlardan.

kayra150

Gerek kalmadı. Windows 10 pro lite 64 bite döndüm. En azından saydığım oyunlar şimdi hatasız açılıyor fps düşük olsa da. İlginiz için teşekkürler :)

lakurcal

Alıntı yapılan: kayra150 - 11 Ekim 2021 - 21:20:56
Gerek kalmadı. Windows 10 pro lite 64 bite döndüm. En azından saydığım oyunlar şimdi hatasız açılıyor fps düşük olsa da. İlginiz için teşekkürler :)

Windows 10 Lite'ı deneyin. Windows 10 Pro Key