Wine'da Photoshop kurulumu?

Başlatan linsis, 18 Nisan 2008 - 22:45:06

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 7 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

linsis

Photoshop'ta bulunan setup simgesine sağa tıklayıp Wine ile aç dediğim zaman kurulum yapmıyor. Acaba yanlış yaptığım nedir?
>>  Linux'u bana sevdiren ubuntu-tr.net yönetimi ve üyelerine teşekkür'ü bir borç bilirim  <<

munirekinci

Önce Wine'yi açıp, Wine dosya tarayıcısından açmanız gereken dosyayı çift tıklar mısınız?

linsis

setup dosyasının çift tıkladığımda error hatası veriyor.
>>  Linux'u bana sevdiren ubuntu-tr.net yönetimi ve üyelerine teşekkür'ü bir borç bilirim  <<

munirekinci

Hatayı buraya aktarır mısın?
Ayrıca hangi photoshop sürümünü yüklemek istiyorsun?

linsis

cs2 sürümünü kurmaya çalışıyorum.

çıkan hatalar şu şekilde:

.\AutoPlay\main.ini
MAIN_FILE_VERSION
PRODUCT_REGISTRY_PARENT
PRODUCT_REGISTRY_KEY

bu seçeneklerdeki yazıların altında tamam tuşuna bastığımda ard ardına çıkıyor.

munirekinci

Aynı sorun başkalarının başınada gelmiş;
http://ubuntuforums.org/showthread.php?p=4747276

Ancak anladığım kadarıyla problem Ubuntu veya Wine ile alakalı değil zira bakın Windows üzerinde de aynı hata ile karşılaşanlar var;
http://www.techsupportforum.com/design-forum/graphic-design-digital-imaging-multimedia/66476-photoshop-help.html

Photoshop dosyalarınızın sağlam olduğundan emin misiniz?

Sypro

PS cs2 kurulumları ile ilgili en temel iki faktör, kurulacak programın CD'de olması ve tabii ki orjinal olması. Bunlardan ikincisi için bir yorum yapmak istemiyorum; ama isterseniz bir de CD'den deneyin.

"Milliyetin çok belirgin vasıflarından biri dildir. Türk milletindenim diyen insan, her şeyden evvel ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir insan, Türk kültürüne, topluluğuna bağlılığını iddia ederse buna inanmak doğru olmaz."

linsis

Sypro

Linux sevenlerdeki bir enty'den alıntı olarak şurası ve bir de ne kadar güvenilir bilmesem de şurası var. Bir bakın bakalım.

bu da ekran görüntüsü (ilk link ile alakalı): tik

"Milliyetin çok belirgin vasıflarından biri dildir. Türk milletindenim diyen insan, her şeyden evvel ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir insan, Türk kültürüne, topluluğuna bağlılığını iddia ederse buna inanmak doğru olmaz."

ufuk_k

Wineappdb sitesinde CS2 kısmının altındaki kurulum yönergelerini izlerseniz rahatlıkla kurabilirsiniz. Sanırım times.exe fontunu kurmak da gerekiyor. Eğer materyal orjinal değilse torrent vs. de yazan önerileri de okumanız gerek. İlle de photoshop gerekmiyorsa yani profesyonel baskı yapan bir grafiker değilseniz (CMYK desteği), the Gimp kullanın. Gimpshop da menülerin photoshopa benzetilmiş olanı. Bir de eğer olur da Gimp kurarsanız: http://epierce.freeshell.org/gimp/gimp_ps.php
                                                http://www.gimptalk.com/forum/topic/tutorial-How-To-Convert-Photoshop-Brushes-4349-1.html

Sypro

bugün fark ettim ki Softpedia'nın Linux bölümünde de bir anlatım mevcut CS2 kurulumu ile ilgili. Yolu düşen olursa oraya da bir baksın :)

asiBenlik

arkadaşlar wine ile cs2 veya cs3 iki şekilde kurulur
1. yöntem eğer winxp altında kurulu olan cs yi kullanmak
    bunun için tıklayın.
2. yöntem normal cs2 veya cs3 kurmak, bunun için sistemde bir takım dll dosyaları olmaası lazım bunlar da
    burada çok güzel anlatılmış.

vampire

arkadaşlar bu gün denedim wine ile cs2 yi sorunsuz şekilde hatta garip geldi bana ama winden daha hızlı bir şekilde kurulum yaptı açtım bir kaç çizim yaptım herhangi bir sorun vermedi ancak cs3 için aynı şeyleri en azından kendi makinam adına söyleyemeyeceğim :)
Ya Herşeyim Ya Hiçim !!!

demir

vampire, nasıl kurduğunu anlatırsan başaramayan arkadaşlarımız için iyi olur..
LIVE FREE OR DIE

Aklı olan Linux, Parası olan MAC, ikisi de olmayan Windows :)

Escasmu

Arkadaşlar ps cs5 sorun çıkarıyomu deneyen oldumu ?

matisse

eğer photoshop cs5 kurum imkanı varsa çok güzel olur,ama sanırsam olmuyor. ::)
Koca bir sevdadır yaşamakta olduğun, anlamazsın.
Uçar gider, koşsan da tutamazsın...

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Escasmu

Sitede dreamweaver var ama ps anlatımı yok heralde yoksa benmi bulamadım bu site ingilizce açıkca pek bişey anlamadım :(

heartsmagic

Bu sitede İngilizce hata bildirimler, kullanıcı notlandırması vs. olur. Görüldüğü üzere CS5 bronz almış, uğraşılabilir durumda notu vardı yanlış hatırlamıyorsam. Fakat deneyen ve kuran var mıdır bilinmez.

Escasmu

Ben cs2 indiriyorum şuan insallah sorun çıkarmaz

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 05 Temmuz 2010 - 21:46:49

Buda ne ya

heartsmagic

@Escasmu, aldığın hataları forumda aratırsan daha çabuk yardım alırsın. Zira çözümü hazır olduğu için beklemek zorunda kalmazsın.

bytan

Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

maydin95

Din; ilimle birleşirse nefaset, cehaletle birleşirse rezalet, siyasetle birleşirse de felaket olur.