Ubuntu 20.04 LTS Ses Sorunu

Başlatan Bükrek, 09 Ağustos 2021 - 14:38:45

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Bükrek

İyi günler i3wm'yi yükledim ve bumblebee-status'ü kurdum modüllerden amixer modülünü eklediğimde ses kontrol için ses ayarı geldi fakat video açtığımda ses gelmiyordu. Bu sorun üzerine gnome'a geçip herhangi bir ses sorunu olup olmadığını kontrol ettim ve ses simgesi yoktu ve orada da ses gelmiyordu. Her yolu denedim çözmek için Ubuntu'da bir çok sorun çözdüm fakat bu sefer sorun bir türlü çözülmüyor. Ses ayarlarında çıktı cihazı listesi boş ve cmus'ta Error: opening audio device: internal error hatası veriyor. Sistem sesleri geliyor örneğin ekran görüntüsü alma sesi ve terminalde tab tuşuna bastığımda ses geliyor.

speaker-test komutu ile test ettiğimde ses geliyor . Acaba sorun nedir yardım edebilir misiniz.
İki tane ekran görüntüsü ekledim umarım görünür . Şimdiden teşekkür ederim.

[eklenti yönetici tarafından silindi]
Her şey birbirine bağlı.

tosun

"İnsan dünyaya sadece yemek, içmek, koynuna birini alıp yatmak için gelmiş olamazdı. Daha büyük ve insanca bir sebep lazımdı."

Bükrek

Yönlendirdiğiniz yerde söylenilenleri yaptım fakat sorun hala devam ediyor. İşin garip yanı vlc player ile müziği açtığımda ses geliyor fakat firefox'ta ses yok
Her şey birbirine bağlı.