Viki'de tablolar biraz dağılmış durumda

Başlatan hatas, 03 Haziran 2021 - 18:05:11

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hatas

Selamlar. Viki'de tüm sayfalarda tablo içeren bölümler biraz dağılmış durumda, bir süredir böyle. İlgilenebilecek kimse var mı?

Örnek 1: https://wiki.ubuntu-tr.net/index.php?title=Uygulamalar/Bilim-M%C3%BChendislik

Örnek 2: https://wiki.ubuntu-tr.net/index.php?title=Belgeler

hatas

Uzun bir süredir sorun devam ediyor hatta daha da kötüye gitti. Biçimlendirme özellikleri ile ilgili çeşitli sorunlar var örneğin satır başına yıldız ( * ) işareti konulunca madde işareti oluşması gerekir ancak oluşmuyor. Dış bağlantıların yanında oluşan ok işareti gitmiş yerinde boşluk var. Sayfa düzenlerken ekrana çıkması gereken biçimlendirme düğmeleri de kayıp.

alquirel

Merhaba.

Sunucuda bir ayar yapmak gerekiyor, sayfanın kendisinden ziyade sunucu ayarı sorunu gibi duruyor. İlgilenelim hemen ;)

if

Düzelmiş olması gerek. "Content Security Policy" ayarlarımız gerekli bazı CSS ve JavaScript betiklerini yüklemiyordu, engellemeyi kaldırdım.

hatas

Çok teşekkürler :) Tablolardaki sorunlar düzelmiş, sayfa düzenleme ekranındaki kayıp düzenleme düğmeleri de geri gelmiş.
Yanlız satır başına yıldız işareti konulunca oluşması gereken madde işaretleri görünmüyor (örneğin  Sanallaştırma). Bir de çok önemli değil ama dış bağlantıların sağ tarafında bir ok işareti meydana geliyordu, bu ok işaretinin yerinde boşluk var, cümle arasında gereksiz bir boşluğa yol açıyor. Örneğin Kurulum sayfasının ikinci cümlesinde bir dış bağlantı var.

if

Sorunu daha önce de incelemiştim fakat kaynağını bulamamıştım. CSP'nin böyle bir soruna yol açacağı sonradan aklıma geldi. Dış bağlantı ve yıldıza da bir ara bakarım inşallah:)

hatas

hatas

Bu arada bir not daha düşeyim ::) tüm sayfalarda kalın yazı (bold) olarak yazılmış kısımlar kalın değil normal tipte görünüyor.

DÜZENLEME: Bilgisayarımda Windows ve Ubuntu yüklü. Windows'ta Firefox'dan baktığımda sorun yok. Ubuntu'da Firefox'da bakınca sorun ortaya çıkıyor.

if

@hatas, Firefox snap olarak yüklendiği için sistemdeki fontları görmüyor olabilir. Test etmem gerek.