Kurulum Sonrası Wifi Modülü Gözükmüyor

Başlatan Yunkaai, 26 Mayıs 2021 - 10:59:38

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Yunkaai

Öncelikle herkese sağlıklı ve güzel günler diliyorum. Bilgisayarıma sıfırdan tek işletim sistemi olarak ubuntu kurmak istedim. Resmi siteden som sürümü indirdim. Rufus ile usb belleğe yazdım ve normal şekilde hiçbir hata almadan kurulumu gerçekleştirdim. Kurulum esnasında wfi ağına bağlanmam için bir sekme karşıma çıkmadı. Kurulum sonrası ise bilgisayarımda sanki bilgisayarımda wifi modülü hiç yokmuş gibi gözükmüyor.

Lan kablosu ile internete bağlayıp sistem güncelleştirmelerini yaptım ve bilgisayarı yeniden başlattım. Sonuç aynı.

Ayrıca işletim sistemi yarı Türkçe yarı İngilizce. Bu iki problem ile karşı karşıyayım. Yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkür ederim.

Bilgisayarım: Lenovo Thinkpad x131e

serkan38

İyi günler. öncelikle wifi için bağlantıda anlatıldığı gibi gerkli komutların çıktılarını paylaşın.  türkçe dil ise  Ayarlar > Dil > Dilleri yükle kaldır > Turkish-Turkey  = i seçin Dil paketlerini yükle deyin ve sistemi yeniden başlatın.
Konu açarken aktarılması gereken çıktılar
https://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=28764.0

Hhk78

Yunkaai

İkinize de çok teşekkür ederim. Iso'yu usb bellek yerine telefonumdaki sd card'a yazıp tekrar kurulum yaptım problemim çözüldü. Dil dosyaları ise eksikmiş tekrardan yükleme yaptı iki problemim de çözülmüş oldu.