Sis 1366x768 sorunu !

Başlatan eGe1234, 12 Nisan 2021 - 15:46:48

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

eGe1234

Merhaba sorunum şu Windows 7 ` nin yanına Ubuntu kurdum açtığımda ekran çözünürlüğü 800x600  idi  sonra araştırdım ve /etc/X11 konumuna xorg.conf dosyası oluşturdum ve içine şunları yazdım :

Section "Device"
Identifier "Configured Video Device"
Driver "vesa"
BusID "PCI:1:0:0"
Option "EnableSiSCtrl" "yes"
Option "ForceCRT1Type" "VGA"
Option "ForceCRT2Type" "LCD"
EndSection

Section "Monitor"
Identifier "Configured Monitor"
Option "DPMS"
HorizSync 31-64
VertRefresh 50-75
Gamma 1.000 1.000 1.000
EndSection

Section "Screen"
Identifier "Default Screen"
Monitor "Configured Monitor"
SubSection "Display"
Depth 24
Modes "1366x768" "1024x768" "800x600"
EndSubSection
EndSection

Çözünürlük 1024x768 oldu fakat 1366x768 olmadı windows 7 tarafında çözünürlük 1366x768`i destekliyordu oysa
xrandr ile yeni mod oluşturup kullanamayı denedim arandr ile`de denedim fakat olmuyor.
Bu konu için bir çözüm öneriniz varmı ?
Not ekran kartım : Sis mirage 3 671/761

serkan38

komutla falan uğraşmanıza mod oluşturmanıza ne gerek var`ki? ayarlar ekran ayarlarında kullanılabilir seçenekler zaten hazır. tıpkı win7 gibi

eGe1234

Maalesef ayarlar kısmında seçenek mevcut değil bunun için mod oluşturdum zaten .

serkan38

Nasıl yok!! sistem ayarları > ekran  seçeneği yokmu sizin ayarlar kısmında

[eklenti yönetici tarafından silindi]

eGe1234

Ayarlar bölümü var fakat seçenek yok . Anlatmak istediğim bu

Hhk78

iso kalıbını test edin sha veya md5 ile öyle yazdırın
eğer dvd ile kurulum yapacaksanız dvdyi yazdırdırken veriyi doğrula seçeneğini etkinleştirin ve öyle yazdırın
ve bide ayarlar kısmının ekran görüntüsünü atın nasıl yokmuş bende anlamadım???
‏‏‏‏‏‏‏‏   ‏‏‏‏‏‏‏‏   ‏‏‏‏‏‏‏‏   ‏‏‏‏‏‏‏‏   ‏‏‏‏‏‏‏‏   ‏‏‏‏‏‏‏‏   ‏‏‏‏‏‏‏‏   ‏‏‏‏‏‏‏‏   ‏‏‏‏‏‏‏‏   ‏‏‏‏‏‏‏‏   ‏‏‏‏‏‏‏‏   ‏‏‏‏‏‏‏‏   ‏‏‏‏‏‏‏‏   ‏‏‏‏‏‏‏‏   ‏‏‏‏‏‏‏‏   ‏‏‏‏‏‏‏‏   ‏‏‏‏‏‏‏‏   ‏‏‏‏‏‏‏‏   ‏‏‏‏‏‏‏‏   ‏‏‏‏‏‏‏‏   ‏‏‏‏‏‏‏‏   ‏‏‏‏‏‏‏‏   ‏‏‏‏‏‏‏‏   ‏‏‏‏‏‏‏‏   ‏‏‏‏‏‏‏‏   ‏‏‏‏‏‏‏‏   ‏‏‏‏‏‏‏‏   ‏‏‏‏‏‏‏‏   ‏‏‏‏‏‏‏‏   ‏‏‏‏‏‏‏‏   ‏‏‏‏‏‏‏‏   ‏‏‏‏‏‏‏‏   ‏‏‏‏‏‏‏‏   ‏‏‏‏‏‏‏‏   ‏‏‏‏‏‏‏‏   ‏‏‏‏‏‏‏‏   ‏‏‏‏‏‏‏‏   ‏‏‏‏‏‏‏‏   ‏‏‏‏‏‏‏‏   ‏‏‏‏‏‏‏‏   ‏‏‏‏‏‏‏‏   ‏‏‏‏‏‏‏‏   ‏‏‏‏‏‏‏‏   ‏‏‏‏‏‏‏‏   ‏‏‏‏‏‏‏‏   ‏‏‏‏‏‏‏‏   ‏‏‏‏‏‏‏‏   ‏‏‏‏‏‏‏‏   ‏‏‏‏‏‏‏‏   ‏‏‏‏‏‏‏‏   ‏‏‏‏‏‏‏‏   ‏‏‏‏‏‏‏‏   ‏‏‏‏‏‏‏‏   ‏‏‏‏‏‏‏‏   ‏‏‏‏‏‏‏‏   ‏‏‏‏‏‏‏‏   ‏‏‏‏‏‏‏‏   ‏‏‏‏‏‏‏‏   ‏‏‏‏‏‏‏‏   ‏‏‏‏‏‏‏‏   ‏‏‏‏‏‏‏‏   ‏‏‏‏‏‏‏‏   ‏‏‏‏‏‏‏‏   ‏‏‏‏‏‏‏‏   ‏‏‏‏‏‏‏‏   ‏‏‏‏‏‏‏‏   ‏‏‏‏‏‏‏‏   ‏‏‏‏‏‏‏‏   ‏‏‏‏‏‏‏‏   ‏‏‏‏‏‏‏‏   ‏‏‏‏‏‏‏‏   ‏‏‏‏‏‏‏‏   ‏‏‏‏‏‏‏‏   ‏‏‏‏‏‏‏‏   ‏‏‏‏‏‏‏‏   ‏‏‏‏‏‏‏‏   ‏‏‏‏‏‏‏‏   ‏‏‏‏‏‏‏‏   ‏‏‏‏‏‏‏‏   ‏‏‏‏‏‏‏‏   ‏‏‏‏‏‏‏‏   ‏‏‏‏‏‏‏‏   ‏‏‏‏‏‏‏‏   ‏‏‏‏‏‏‏‏   ‏‏‏‏‏‏‏‏   ‏‏‏‏‏‏‏‏   ‏‏‏‏‏‏‏‏   ‏‏‏‏‏‏‏‏   ‏‏‏‏‏‏‏‏   ‏‏‏‏‏‏‏‏   ‏‏‏‏‏‏‏‏   ‏‏‏‏‏‏‏‏   ‏‏‏‏‏‏‏‏   ‏‏‏‏‏‏‏‏   ‏‏‏‏‏‏‏‏   ‏‏‏‏‏‏‏‏   ‏‏‏‏‏‏‏‏   ‏‏‏‏‏‏‏‏   ‏‏‏‏‏‏‏‏   ‏‏‏‏‏‏‏‏   ‏‏‏‏‏‏‏‏   ‏‏‏‏‏‏‏‏   ‏‏‏‏‏‏‏‏   ‏‏‏‏‏‏‏‏   ‏‏‏‏‏‏‏‏   ‏‏‏‏‏‏‏‏   ‏‏‏‏‏‏‏‏   ‏‏‏‏‏‏‏‏   ‏‏‏‏‏‏‏‏   ‏‏‏‏‏‏‏‏   ‏‏‏‏‏‏‏‏   ‏‏‏‏‏‏‏‏   ‏‏‏‏‏‏‏‏   ‏‏‏‏‏‏‏‏   ‏‏‏‏‏‏‏‏   ‏‏‏‏‏‏‏‏   ‏‏‏‏‏‏‏‏   ‏‏‏‏‏‏‏‏   ‏‏‏‏‏‏‏‏   ‏‏‏‏‏‏‏‏   ‏‏‏‏‏‏‏‏   ‏‏‏‏‏‏‏‏   ‏‏‏‏‏‏‏‏   ‏‏‏‏‏‏‏‏   ‏‏‏‏‏‏‏‏   ‏‏‏‏‏‏‏‏   ‏‏‏‏‏‏‏‏   ‏‏‏‏‏‏‏‏   ‏‏‏‏‏‏‏‏   ‏‏‏‏‏‏‏‏   ‏‏‏‏‏‏‏‏   ‏‏‏‏‏‏‏‏   ‏‏‏‏‏‏‏‏   ‏‏‏‏‏‏‏‏   ‏‏‏‏‏‏‏‏   ‏‏‏‏‏‏‏‏   ‏‏‏‏‏‏‏‏   ‏‏‏‏‏‏‏‏   ‏‏‏‏‏‏‏‏   ‏‏‏‏‏‏‏‏   ‏‏‏‏‏‏‏‏   ‏‏‏‏‏‏‏‏   ‏‏‏‏‏‏‏‏   ‏‏‏‏‏‏‏‏   ‏‏‏‏‏‏‏‏   ‏‏‏‏‏‏‏‏   ‏‏‏‏‏‏‏‏   ‏‏‏‏‏‏‏‏   ‏‏‏‏‏‏‏‏   ‏‏‏‏‏‏‏‏   ‏‏‏‏‏‏‏‏   ‏‏‏‏‏‏‏‏   ‏‏‏‏‏‏‏‏   ‏‏‏‏‏‏‏‏   ‏‏‏‏‏‏‏‏   ‏‏‏‏‏‏‏‏   ‏‏‏‏‏‏‏‏   ‏‏‏‏‏‏‏‏   

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 12 Nisan 2021 - 19:27:58

‏‏‏‏‏‏‏‏