[Çözüldü] blender 2.48 yükleyemiyorum

Başlatan senzan, 24 Ocak 2009 - 18:27:07

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

senzan

terminalden blender 2.46 indirdim ama bi de blender 2.48 tar gz dosyasını indirdim home dizinine kuruyorum ama bir türlü 2.48 olmuyor daha önceden olmuştu şimdi olmuyor nasıl kurucam hakkında bilgisi olan var mı acaba....

ebubekirs

Kurulumu nasıl yaptınız ? tar.gz dosyasını home dizinine açtıktan sonra içine girip make, install gibi komutlar işlettiniz mi ?
Dünyaya gelen de benim, dünyadan giden de benim

senzan

ilk önce blender terminalden kurdum sonra tar gz yi home dizinine açtım cd/home7kullanıcı adı/blender gibi bir komut verdim ama no file such gibi bir hata verdi nasıl kurmalıyım bi yazabilirseniz yani anlatırsanız çok iyi olur

ironic

getdeb.net sitesinde güncel sürüm için paketlenmiş .deb paketi mevcut. Synaptic'den eski sürümü kaldırıp yeni sürümü kurabilirsiniz.

http://www.getdeb.net/app/Blender

senzan

kubuntu kullandığım için deb le yükleme yapamıyorum hep hata veriyor was installed gibi

senzan

nasıl yapabilirim cvp yok mu...

ironic

.deb ile yükleme yapabilmeniz lazım. Aldığınız hatayı yazar mısınız?

senzan

deb ile yükleme yapamıyorum ark ile açıyorum ama kurulacak dosya yok deb kurucu ile açıyorum ama açılmıyor önceden de was installed diye hata veriyodu bütün deb paketlerinde veriyo de bu hatayı....

heartsmagic

Konsoldan dene. Paketin olduğu dizinde bir uçbirim aç veya normal açıp o dizine git:

cd /nerede/bu/dizin
sudo dpkg -i paket.deb

Öncesinde eskisini kaldırman lazım.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

senzan

daha önceden sadece extract yapmıştım home dizinine ama şi,mdi bir türlü olmuyor ne yapmalıyım yukardakiler de olmadı..

heartsmagic

Ne olmadı? Tahmin etmemizi beklemiyorsun umarım. Ne hata döndürdü, sorun neredeydi? Bunları söylemezsen sana yardımcı olamayız.

Bir uçbirim aç, şu komutları ver:

wget http://www.getdeb.net/download/3467/0
sudo dpkg -i blender_2.48a-0~getdeb1_i386.deb

Sonra da ne oluyor buraya geç.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

senzan

usta sorun çözüldü çok teşekkürler