Pidgin 2.5.4 Yükleme/Kurulum

Başlatan CAMUXIA, 24 Ocak 2009 - 18:12:45

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

CAMUXIA

Şu an pidgin 2.5.2'yi kullanmaktayım.
http://pidgin.im sitesine bakarken "pidgin 2.5.4 for Ubuntu(Turkish)" yazısını gördüm, indirdim.
Kurulumunda bundan sonra yapmam gerekenlerin neler olduğunu söyleyebilecek olan var mı acaba?
Teşekkürler..
Ora et Labora...
***\CMX/***      
.

atomkarinca

O sürümde sizin istediğiniz bir özellik mi eklenmiş? Eğer öyle değilse bekleyin güncellemelerle birlikte kolayca yapabilirsiniz.

CAMUXIA

Tamam o zaman, güncellemeleri bekleyeyim. Fakat yüklemek isteseydim, indirdiğim dosyayı nereye kopyalamam gerekecekti, veya uçbirimde ne yapmam gerekecekti kurmak için?
Ora et Labora...
***\CMX/***      
.

ironic

öncelikle güncel Pidgin sürümü getdeb.net sitesinde yer alıyor.

Sürüm yüklemesi yapmadan önce mutlaka eski sürümü  kaldırmanız öneriliyor.

pidgin

pidgin-data

libpurple0

libpurple-bin

ilgili paketleri synaptic'den aratarak kaldırın sonra yeni sürümü yükleyin..

http://www.getdeb.net/app/Pidgin

heartsmagic

İşin ilginç tarafı "for Ubuntu" denmesine rağmen kaynak kodunun verilliyor olması. Derlenerek kurulması gerekiyor @CAMUXIA. Forumda sabit bir başlığımız var bu konu hakkında. Ancak sen @ironic'in tavsiyesine uy ve get.deb sitesindeki .deb paketi indirip kur.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

CAMUXIA

Teşekkürler.. Biraz daha inceleyip yeni özelliklerin neler olduğunu tespit etmeye çalışacağım.. Bariz güzellikler tespit edebilirsem o zaman kurmayı deneyeceğim.
(Açıkçası bugün pidginde yaşadığım bir sorun beni yeni sürümü incelemeye sevk etti. Dosya aktarımı sırasında (.wma uzantılı bir şarkıydı) müthiş bir yavaşlık yaşadım ve karşı tarafla birkaç kere denememize rağmen şarkıyı bir türlü alamadım. Belki de yeni sürümde bu tip sorunlar yaşanmaz diye yeni sürüme heves ettim ve konuyu gündeme getirdim).
Hayırlısı bakalım. :(
Ora et Labora...
***\CMX/***      
.

heartsmagic

Pidgin ile hiçbir zaman verimli olarak dosya alışverişi yapamadım :)
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.