[Çözüldü] C hakkında bir sorun

Başlatan !b0, 24 Ocak 2009 - 13:18:19

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

heartsmagic

Hata bildirimi yapayım diye düşündüm ancak sorunun tam olarak ne olduğunu çözemedim. O gece sorunun neden kaynaklandığını çözmeye çalıştığımızda ilk etapta screen ile bu sorunun olmadığını gördüm. Eğer bir screen oturumu açıp denenirse sorun olmadığı görülecektir. Bu durumda sorunun terminalin kendisi mi yoksa başka bir şey mi olduğunu tam anlayamadım. Screen sanırım kendi oturumunu açıyor bu nedenle sorun çıkartmıyor.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

okanakyuz

cout bir c++ metodudur
#include <iostream>
ve using namespace std;
olmalıdır.
\n
satır bası ve yeni satır yapar. oyle yazmassanız konsolun satır yazıları yazınızın üstüne denk gelir çıktıyı göremezsiniz.

mtilhan

ibo şöyle derlesen o dosyayı:
gcc ilk.c -o ilk
sonrada çalıştırmak için./ilk
ben hep öyle yapıyorum kodlarda hata yok :)
You're beatiful but you will never be mine.
Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul, ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul.

heartsmagic

@okanakyuz, @mtilhan derleme sorunları zaten aşıldı. Son konuştuğumuz konu bir böcek hakkındaydı. Bundan önceki birkaç iletimi okursanız sorunun ne olduğu hakkında fikir edinebilirsiniz.

sem

printf normalde böyle bir zorunluk olmadığı halde, stdout dosyasına yönlendirilmiş olarak veriliyor genelde bütün derleyicilerde. stdout dosyası da satır tamponlamalı çalışıyor, tampon ayarı değiştirilebiliyor olması lazım, sadece sıfır tamponlamalı yapılamıyor diye hatırlıyorum.. Yani "\n" karakterini girince, satır dolmuş oluyor ve o nedenle yazılan ekrana basılıyor... "\n" karakterini göremediği zaman tamponu boşaltmıyor diye düşünüyorum...  Programın sonunda exit fonksiyonu ya da return ile çıkış yapılırsa da tamponlar kendiliğinden, boşaltılacaktır. exit ile return arasında işlevsel bir fark olmuyor. Arkadaş konuyu takip ediyorsa, bunları deneyip sonucu yazarsa memnun olurum... Merak ettim ben de =)
".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Her yer ölüm yine, burası dünya
Derken ölüm bile bu nasıl dünya?
Benden ölüm dile, batıyor gün yine
Burası dünya?

sem

Ubuntu'yu bu gün kurabilip deneme şansı bulabildim ancak, denedim ve bende de @heartsmagic ile aynı çıktıyı verdi, yani program kapandıktan sonra, tamponları boşalttı... Benim anlatmak istediğim durum ise şuydu;

#include<stdio.h>
int main( void )

{

printf("Kahpe Dünya!");
   system("sleep 2");
   printf("\n"); //Bir sonraki satıra geçildiği için buradan sonra tamponu boşaltacak
   system("sleep 2");
}

Fakat, durumun bununla alakası yokmuş... Deneyince görebildim ancak...
".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Burası dünya?

Angel Spy

#include<stdio.h>
main()

{
   printf("Kahpe Dünya!");
}

Böyle denedin mi? :)
Something is better than nothing
What goes around, comes around.
46234-54766-54766-55317-55485-55438-55819-56064-56077-56324-56773-59424-59527-59871-60639-61134-61184

sem

Alıntı yapılan: Angel Spy - 01 Mayıs 2010 - 00:11:12
#include<stdio.h>
main()

{
   printf("Kahpe Dünya!");
}

Böyle denedin mi? :)

Ben denedim evet =)=). Ben de sorunsuz çalışıyor, konuyu açan arkadaşta bir sıkıntı var. Ben de Ubuntu yoktu bir ara, o ara yorum getirmiştim konu ile ilgili olarak, şimdi bu ara kurdum denedim, benim söylediğim durumla da alakası yokmuş. Aslında kod sorunsuz fakat arkadaşın çıktısında sıkıntı vardı...
Burası dünya?

asicok

Geany depodan indir ve burada dene sadece dosyaların sonuna c koy mesala isim dsd olsun o zaman şöyle kaydet dsd.c yani hangi dille çalışıyorsan onun son takısını kullan.göreceksin hiç bir sıkıntın kalmayacak ne konsal terminal uç tek programlama tüm derleyiciler elinin altında programda dökümanlar yazan yere bak göreceksin...Saygılar...
Oyun oynayacak yaşı geçti abisi artık ubuntulu oldu.

sem

Alıntı yapılan: asicok - 01 Mayıs 2010 - 00:55:05
Geany depodan indir ve burada dene sadece dosyaların sonuna c koy mesala isim dsd olsun o zaman şöyle kaydet dsd.c yani hangi dille çalışıyorsan onun son takısını kullan.göreceksin hiç bir sıkıntın kalmayacak ne konsal terminal uç tek programlama tüm derleyiciler elinin altında programda dökümanlar yazan yere bak göreceksin...Saygılar...

@asicok, merhabalar. Bilmiyorum konuyu okudunuz mu ama anektod olarak düşeyim ben size şunları; alıntı yaptığım yeri bana söylüyorsanız, benim terminalle ilgili bir sıkıntım yok... Her şey kontrol altında ama konuyu açan arkadaşın terminal ya da başka bir sıkıntısı var, sıkıntı dediğim problem mealinde... Ama zaten bana değil konuyu açan arkadaşa diyorsanız, zaten dediğiniz gibi
gcc abc.c -o kod

".c" uzantılı olarak yapmış...
Burası dünya?

heartsmagic

Arkadaşlar bu sorun zamanında varmış. Şu an düzeltilmiş durumda. Hatayı tekrarlayamıyorum kısacası.

sem

Çözüldü olarak görmeyince, aynı hata ile başkaları da karşılaşabilir diye bir fikir söylemiştim de, ondan kaynaklı değilmiş... Yoksa aynen bu hatadan sonra kaç sürüm çıkmış, format ya da güncelleme ile giderilmiş olabileceğini düşündüm aslında ama gene şansımı denemek istedim =)...
Burası dünya?

heartsmagic

Konuya geri dönüş olmadığı için etiketlenmemiştir. Biz yapalım bari :)