Ubuntu ile uyumlu sorunsuz çalışan Asus Notebook (Dizüstü) Bilgisayarlar

Başlatan eren, 18 Nisan 2008 - 22:42:25

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ikia

ASUS N61V.Yeni aldım ve hemen Ubuntu 9.10 kurdum.Her şey mükemmel çalışıyor.Şurası da şöyle diyebileceğim hiçbir şey yok.
http://www.ogretmeniim.com/
Öğretmeniim!Canım Benim

kadim

gokhanyildiz

Asus f3sr modelleri için 8.04 , 8.10, 9.04, 9.10 sürümlerindeki fan, ekran kartı ve ses problemleri 10.04 te giderilmiş. windows 7, xp , server 2003 ve vista'da aşırı hantal çalışan notebook'um şuanda kuş gibi hafif :) Herkeze tavsiye ederim.

babnik0046

Asus K40IN kullaniyorum! OS olarak Ubuntu 10.0.4 ve Windows 7 64 bit yuklu...her ikiside sorunsuz bi sekilde calisiyor/ ama ben genellikle Linux kismini daha cok kullaniyorum benim daha cok hosuma gidyor))) yani tavsiye edilir Ubuntu linux!!!

onurranger

bende asus eeepc 1005HA var ubuntu netbook remix kurdum ve birçok donanım çalışmadı mesela hoparlör ve ses çalıcısında hata var gibi gerekli driverleri nerden bulabilirim

bytan

@unarranger, ses kartlarıyla ilgili olarak:

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/board,16.0.html

Genel olarak yaptıklarımıza bakıp kendi sistemini yapılandırmaya çalışabilirsin. takıldığın yer olursa, yaptıklarınla birlikte aldığın çıktıları içeren başlığı aynı bölüme açabilirsin.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

micbeatz

ck1991

asus n51 vf tek bir uyumsuzluk göstermeden ubuntuyu çalıştırıyor mükemmel!

fyodor

böyle bir genelleme yapmak yanlış olur bazı pcler ubuntunun 10.04 dünde mükemmel çalışırken bir sonra çıkacak dağıtımda sorun çıkarabilirler.ben asus f3sr kullanıyorum 9.04 ile başladım onda çok süperdi sonra 9.10 kurdum tonla sorun yaşadım. en son 10.04 de oldukça iyi. burada markadan ziyade donanıma bakmak gerekir örneğin ati driver desteği vermiyor linuxe versede sıkıntı yaşanıyor ancak nividia destek veriyor bu noktada şöylenebilir. asusun nvidia ekran kartı olan bir modelini alacaksın ama nvidiada tüm serilere tam anlamıyla destek sağlamıyor bazı serilere mükemmel destek sağlarken üst seviye serilerde driver konusunda sorun yaşanabiliyor ama zaten linux kullanacaksan ne işin var 512 mb ekran kartıyla. bu yüzden markaya değil donanıma bakacaksın. birde unutmayınız ki doananımı ne kadar eski ise pcnin linux o kadar iyi oturur sisteme çünkü o eski sistemle ilgili driver sıkıntısı kalmamıştır artık.

heartsmagic

@fydor, genelleme sürüm temelli yapılabilir, ki başlığın amacı da bu.
"Şu model bilgisayarım, şu sürüm Ubuntu ile şu şekilde çalışıyor" gibisinden geri bildirimler için kullanıyoruz haliyle bu başlığı.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

zaferk

ASUS K52J  Ubuntu 10.4 ile  sorunsuz çalışmaktadır.

İki adet sorun vardı çözümünü açıkladık ve artık sorunsuz.
Aynı anda hoparlör ve kulaklıktan ses geliyordu çözümü:
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,22110.0.html

Web kamerası ters gösteriyordu. Çözümü:
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,22157.0.html

Yani Artık Asus K52J Ubuntu  10.04 ile sorunsuz.

akelek

Asus eee pc 1000 (10 inç ekran netbook) :

9.10 da sorunsuz
10.04 wpa/wpa2 karma moddaki kablosuz ağlara nadiren bağlanır. ralink rt2860 wlan alıcı böyle oluyor nedense. kablosuz ağı güvenliğini wpa moduna alınca sorunsuz.

gokhanyildiz

sedat1661

asus m51vr kullanıyorum ..
herşey tamam ama sadece ekran kartı ile sorun var..
video performansı şu an hiç iyi değil..
videoları oynatırken ekranın ortalarında hafif çizgi şeklinde yırtılmalar oluyor hele birde hareketli sahnelerde..
şimdilik çözümünü bulamadım.. bu model ile ubuntu 10.10 u sorunsuz kullanan arkadaş varsa biraz yardım ederse bana  tam süper olacak ...
*Kıyamet günü nereye gitmek istiyorsanız, hazırlığınızı ona göre yapınız.* Ömer bin Abdülazîz (Radıyallahi anh)

fthkrkmz

Asus M51VR216 DV modelinde Maverick Meerkat 10.10 sürümü sorunsuz çalışmaktadır. Kurulumdan sonra yapmanız gereken sadece Yönetim menüsünü kullanarak ekran kartınızı güncellemek kalan * her şey tamamiyle hazır olarak geliyor

Dehşetle tavsiye ederim  ;D

hasdem

compdeath

Şu anda Asus F3JC kullanıyorum 11.04 ile. Sadece pil sorunum var. Windows da 2 - 2.5 saat civarında giden pil, ubuntuda 1 saat gidiyor.

aurora

Asus K53SV, Ubuntu 11.04 ve Mint 11 ile sorunsuz çalışmaktadır.

gocen

@aurora bende de Asus K53SV var ama optimus yüzünden CUDA teknolojisini düzgün kullanamıyorum
bence optimus olan bütün bilgisayarlar şu anda ubuntuya uyumlu değil
Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz,
Şahsın görünür, rütbe-i aklı eserinde.
Ziya Paşa

aurora

CUDA teknolojisi ile yapmaya çalıştığınız nedir? Sanki öyle bir konu görmüştüm sizin açtığınız ama bulamadım şimdi.

gocen

Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz,
Şahsın görünür, rütbe-i aklı eserinde.
Ziya Paşa

demirekins

merhabalar asus x80le kullanıyorum ve hiçbir sorun çıkarmadi fonksiyon tuşlari otomatik tanidi. sdcard yuvalari vb. hiçbir donanimsal sorunla karşilaşmadim .indirmeler vb. şeyler yaptığım için pc her zaman açıktır ama windowsda iken her gün kapatip biraz bekletmem gerekiyodu kasma yapıyordu çünkü pc .ubuntu 11.10 kurdukdan sonra ortalama 1 ,1 buçuk hafta hiç kapanmadi pcde tık yok :) bu arada pc şu an üretimde değil onboart ekran kartli 1.60 çift çekirdek işlemcili  1 gb ram ama bu makineye hayranim :)

amt_vtn

attila

Asus U30jc 11.10 ile sorunsuz çalışıyor. Çift ekran kartının nasıl verimli bir şekilde kullanılacağı da forumda anlatılmış.

AusT

Özgürlük İçin... Linux