Açılış Hatası (Tüm Dağıtımlar)

Başlatan extremebrutal, 30 Eylül 2020 - 14:49:28

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

extremebrutal

Merhaba arkadaşlar.
Dizüstü bilgisayarıma hangi dağıtımı (Debian, Ubuntu, Mint, Arch, Fedora vs. hepsini denedim) kurarsam kurayım, GRUB ekranını geçtikten sonra siyah ekran üzerinde yaklaşık 5 saniye boyunca aşağıdaki uyarı çıkıyor (satır başındaki köşeli parantez içerisindeki sayılar her bilgisayarı açınca farklı çıkıyor) ve oturum normal olarak açılıyor, kullanımda her hangi bir sorun yaşamıyorum (ya da en azından benim farkedebileceğim bir sorun yaşamıyorum). Dediğim gibi bana bir zararı yok gibi gözüküyor ama yine de her açılışta görmek insanın canını sıkıyor. Merak ettiğim bu hata nedir ve çözümü var mıdır?

[0.798593] ACPI Error: AE_NOT_FOUND. While resolving a named reference package element - LNKA (20180810/dspkginit-414)
[0.798673] ACPI Error: AE_NOT_FOUND. While resolving a named reference package element - LNKB (20180810/dspkginit-414)

extremebrutal

illedelinux

Araştırdığım kadarıyla Bios/UEFİ ile ilgili, Bios'tan UEFİ güncellemesi yapılırsa düzeliyormuş, yapılmazsa çekirdek tarafından sadece bir uyarı olduğu için önemsiz sayılıyor.
GNU/Linux kullanmıyorum, onu yaşıyorum...

BNurullah

Alıntı yapılan: extremebrutal - 02 Ekim 2020 - 12:16:34
Görsel de ekleyeyim:

Aynı laptop aynı hata.. dostum linux kullandığında fan delicesine sistem boşta olsa bile dönüyor mu? Ben bu durumdan çok şikayetçiyim.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 10 Mart 2021 - 00:33:08

Alıntı yapılan: illedelinux - 02 Ekim 2020 - 20:05:50
Araştırdığım kadarıyla Bios/UEFİ ile ilgili, Bios'tan UEFİ güncellemesi yapılırsa düzeliyormuş, yapılmazsa çekirdek tarafından sadece bir uyarı olduğu için önemsiz sayılıyor.

Bizim,bilgisayarlar eski olduğundan uefi yok.. bu hatayı brnde alıyorum ve bilgisayar boşta olsa dahi fan son hız çalışıyor bir alakası olabilir mi?