[Çözüldü] Panel Sekmeleri Solda Açılıyor

Başlatan PardusPars, 25 Ağustos 2020 - 14:43:44

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

PardusPars

Yakın zamanda Linux Mint 20 XFCE kurdum laptobuma. Linux konusunda acemiyim. Özelleştirmek adına paneli kurcaladım. Sol tarafta bulunan simgeleri ortaya taşıdım. Normalde paneldeki sekmeler yani açtığımız pencerelerin sekmeleri sol taraftaki simgelerin sağında açılıyor. Sonra simgeleri eski yerlerine taşıdım fakat şimdi sekmeler en solda açılıyor. Simgeleri en sola taşımaya çalışsam da olmuyor. Eski haline nasıl getirebilirim? Teşekkürler.

[eklenti yönetici tarafından silindi]

tosun

Solda açık olan sekmeye sağ tıkla > Taşı seçeneğini tut ve  panelin sağ tarafına bırak.
"İnsan dünyaya sadece yemek, içmek, koynuna birini alıp yatmak için gelmiş olamazdı. Daha büyük ve insanca bir sebep lazımdı."

PardusPars

Alıntı yapılan: tosun - 25 Ağustos 2020 - 15:03:48
Solda açık olan sekmeye sağ tıkla > Taşı seçeneğini tut ve  panelin sağ tarafına bırak.

Dediğiniz yapıp sağ tık>taşı' ya tıkladığımda o sekmeyi sağa alamıyorum. Taşı' ya tıkladığımda sekme değil program, ekranda, programın kendisi boyutu küçülerek ekran içinde yer değiştiriyor. Umarım anlatabilmişimdir.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 25 Ağustos 2020 - 16:01:59

Anlatmak istediğimi gif olarak kaydetmeye çalıştım. Umarım açılır.

[eklenti yönetici tarafından silindi]

tosun

Bu resmi örnek alarak "Panel ayarlarından" yukarı ve aşağı ok yönlerini kullanarak sıralayabilirsin.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 25 Ağustos 2020 - 16:51:40

oradan da yapamazsan   https://qastack.info.tr/ubuntu/224006/resetting-xfce-panels-to-default-settings
"İnsan dünyaya sadece yemek, içmek, koynuna birini alıp yatmak için gelmiş olamazdı. Daha büyük ve insanca bir sebep lazımdı."

PardusPars

Alıntı yapılan: tosun - 25 Ağustos 2020 - 16:47:46

Bu resmi örnek alarak "Panel ayarlarından" yukarı ve aşağı ok yönlerini kullanarak sıralayabilirsin.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 25 Ağustos 2020 - 16:51:40

oradan da yapamazsan   https://qastack.info.tr/ubuntu/224006/resetting-xfce-panels-to-default-settings

Ben de kurcalarken aynı çözümü buldum ve buraya gelip yazacaktım. İlgilendiğin için teşekkürler. :)

tosun