video playback problemine çözüm

Başlatan BFS, 22 Ocak 2009 - 23:55:03

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

BFS

Compiz çalışırken film veya herhangi bir video izlemeye kalkıştığımda video düzgün bir şekilde oynamıyordu,ekran sürekli kararıp aydınlanıyordu.Ama compizi durduğumda problem yoktu.Eğer sizde de öyle bir probem varsa ve sizde compiz çalışırken sorunsuz bi şekilde film,video, vs izlemek istiyorsanız , benim gibi uzun uzun uğrasmayın.Çözümü aşağıda

Gstreamer (Totem player ) için

terminalde şu komtu çalıştırın "gstreamer-properties" çıkan pencerede video sekmesinde Default output vide plugin "X Window System (No Xv)" şeklinde değiştirin.

Vlc player için

Tools>Preferences>Video>Output

X11 video output şeklinde değiştirin.

Linuxman.

Forever Linux....
In theory,there is no difference between theory
and practice.In practice,there is !

sting1981

Lord13

icedheart

bende sorun yoktu fakat daha iyi olur düşüncesiyle dediklerinizi yaptım video akışında donukluklar yaşayınca ön tanımlı ayarlara geri döndüm.

Zelku

Ubuntu 9.10 kurduktan sonra şöyle bir sorunla karşılaştım; smplayer ile video oynattığımda, videonun üst kısmında kırılmalar meydana geliyor. gl , x11 , xv gibi farklı çıkışlar denesem de sonuç değişmedi. Vlc gibi farklı programlar da denedim , yine bir sonuç alamadım. Compiz'i kapattığımda böyle bir sorunla karşılaşmıyorum ancak Awn'yi çalıştırabilmek için Compiz'i etkin kıldığımda tam ekran modunda video kırılmalar yapıyor. 9.04'de böyle bir sorunum yoktu.
"Bazinga!"
- Sheldon Cooper