Python hakkında youtubede video paylaşırsam Python kuruluşu bana telif atarmı?

Başlatan Thunder, 10 Haziran 2020 - 19:50:41

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Thunder

Arkadaşlar merhaba .Python  hakkında youtube de video paylaşırsam Python telif atarmı?Programlama dili olan Python dan konuşuyorum

haiko

[mention=653622]@Thunder[/mention] Yazılım aleyhinde bir süreç olmadığı sürece, tebrikten başka bir şey atılacağını sanmıyorum. Sonuçta yazılım özgür :)
Koşuyorum dikenlerin üstünde...

Thunder

Çok teşekkür ederim.Peki videonun alt kısmına copyright bilgileri yazmam gerekirmi?

.py

video sahibi eger videodan telif parasi kazaniyorsa yada kazanmasa bile size %99 telif  atma hakki var.

Thunder

Anlamadım.Python hakkında youtubede bir çok video mevcut fakat onlar hiç  bir copyright bilgisi barındırmıyor.Hiç telif atıldığını görmedim

.py

Alıntı yapılan: Thunder - 11 Haziran 2020 - 14:29:50
Anlamadım.Python hakkında youtubede bir çok video mevcut fakat onlar hiç  bir copyright bilgisi barındırmıyor.Hiç telif atıldığını görmedim

forumda sağ üstee sohbet kanalı var oraya gelir misin.

Sohbet kanalına gelmediniz. neyse...
Önce şuradan başlayalım yutup siz bir eğitim videosu çektiniz diye  size telif atmaz. videonun bütün hakları sizindir. konu eğitim videosu ise sorun olmaz işin içine resim vs girerse yine telif yersiniz ama videoda kullandıgınız * her şey özgün size aitse telif yemezsiniz. telif yiyeceğiniz diğer durumda başka birinin videosunu paylaşmaktır. Python kuruluşu diye bir yerden bahsediyorsunuz sanırım şu kişiyi kastediyorsunuz bende biraz önce öğrendim:)  "guido van rossum" bu kişi Python progralama dilini geliştiren kişidir yani python dilinin babasıdır bu kişide hiç bir şekilde size telif atmaz.

Thunder

Çok teşekkür ederim.Sizi de işinizden ettim.Affedersiniz.
Cevabınız için teşekkürler :)

.py

[mention=653642]@Thunder[/mention] Buarada birşeyi eklemeyi unutmuşum yutup videonuzun için kullandıgınız kapak resmi size ait değil ve google sunucularındaki telif hakkı bulunur imzalı herhangi bir resmi kullandıysanız yine telif yersiniz aklınızda bulunsun.

Thunder

Beni bilgilendirdiğiniz ve zamanınızı ayırdığınız için çok teşekkür ederim. :)

.py