Cross-platform Not defteri tavsiyesi

Başlatan recklessdaddy, 04 Haziran 2020 - 21:44:35

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

recklessdaddy

Merhabalar,

Kodlamaya olan ilgim linux ile bir kademe daha artmış bulunmakta. Kodlamanın temellerini öğrenmek için çeşitli kaynaklara bakıyorum ve haliyle de not alma ihtiyacı hissediyorum. Notlarımı hem Windows 10 kurulu bilgisayarımdan hem de Linux ve Android cihazlardan görebileceğim ve bu eylemleri tarayıcı üzerinden değil uygulama üzerinden yapan bir not defteri uygulaması var mıdır? Evernote'un ücretsiz versiyonunda maksimum 2 cihaza erişim izni veriyor. 

Teşekkürler

Ekleme: Şu anda simplenote isimli uygulamayı denemeye başladım, tüm platformlarda desteği var ve ücretsiz. Tecrübelerimi bu konuda paylaşacağım. Fakat siz de kullandığınız notepad uygulamalarını yazarsanız sevinirim, bilgi paylaştıkça çoğalır.

hatas

recklessdaddy

Alıntı yapılan: hatas - 04 Haziran 2020 - 23:56:34
Viki'deki önerilere bakabilirsiniz.

Çok tesekkurler. Forumda bu kadar yararlı bir bolum oldugunu bilmiyordum. Bu da benim bir ayıbım olarak buraya yazılsın.  ;D

Bu arada simplenote kullanmaya basladim. Sade, basit ve yeterli olcude estetik olarak duzenli notlar tutmayi sagliyor. Bir bilgisayarda tuttugum notlara baska bir yerde devam edebiliyorum. En onemlisi lubuntu yuklu eski bilgisayarda da kullanirken takilma tekleme yapmiyor. Simdilik cok memnunum, konuyu arama motorlarinda gorecek arkadaslar varsa onlara tavsiye ederim.

haiko

Hem kodlama, hem normal notlar tutacaksanız; size önerim "Notepad++" olacaktır. Neredeyse tüm dilleri destekleyerek renklendiriyor; hatalı yazılan kod olursa renkleriyle uyarı veriyor. Ayrıca hem GNU/Linux, hem diğer malum işletim sistemi üzerinde çalışıyor. 
Koşuyorum dikenlerin üstünde...