20.04 İnternet Bağlantı Problemi

Başlatan gurhan, 18 Mayıs 2020 - 19:03:35

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

gurhan

Merhaba, bugün bilgisayara ubuntu 20.04 sürümünü kurdum. Dil paketini indirmeye çalışırken ve güncellemeleri yapmaya çalışırken internet bağlantısı yok diye hata alıyorum. Bilgisayar internete bağlı tarayıcı üzerinden sorunsuz işlem yapabiliyorum. Kablolu/kablosuz iki şekilde de denedim fakat bir sonuca ulaşamadım. Çözümünü bayağı aradım fakat hiçbiri işe yaramadı. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

haiko

Alıntı yapılan: gurhan - 18 Mayıs 2020 - 19:03:35
Merhaba, bugün bilgisayara ubuntu 20.04 sürümünü kurdum. Dil paketini indirmeye çalışırken ve güncellemeleri yapmaya çalışırken internet bağlantısı yok diye hata alıyorum. Bilgisayar internete bağlı tarayıcı üzerinden sorunsuz işlem yapabiliyorum. Kablolu/kablosuz iki şekilde de denedim fakat bir sonuca ulaşamadım. Çözümünü bayağı aradım fakat hiçbiri işe yaramadı. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

"Sistem Araçları"nda "Yazılım Güncelleştirici" kısmında indirme adresi olarak "Türkiye" sunucularını "Ana Sunucu" olarak değiştirip bir de öyle deneyin.
Koşuyorum dikenlerin üstünde...

gurhan

Teşekkürler, sanırım ubuntu.com a bir erişim problemi vardı ondan böyle oldu. Bir kaç saat sonra kendiliğinden düzelmişti.