İlledelinux Dünya TV'leri

Başlatan illedelinux, 16 Mayıs 2020 - 18:43:44

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

illedelinux

Türkiye de dahil 5 Kıta ve 90 tane ülke TV'lerini izleme şansı bulabileceğimiz bir paket oluşturdum.
Dünyadaki TV'leri izlemek için kısayol simgesine tıkladığınızda sistem panelinin dockbarına yerleşiyor.
Resimde sağ tarafta görüldüğü gibi ülke tuşlarını barındıran pencereden istediğiniz ülke veya Kıta'nın tuşuna tıkladığınızda video oynatıcı ile TV'leri izliyorsunuz.
Sisteminizde Celluloid, Smplayer veya VLC oynatıcılardan hangisi kuruluysa onunla izleyebilirsiniz.
Bunun için önce alttaki illedelinux-world-tv.tar.gz dosyasını indirin.
  https://sourceforge.net/projects/illedelinux/

İndirdiğiniz tar dosyasını sağ tık ile çıkarın, world-tv adlı dizinin içine girin ve readme dosyasında yazanları uygulayın.
GNU/Linux kullanmıyorum, onu yaşıyorum...

bayram55

Çok iyi, emeğinize sağlık! Uzaktan kumanda görevi görecek bir cihaz programlayabilir miyiz acaba kafa kafaya versek? ;D Özellikle çalışırken farklı ülkelerin televizyon kanallarını dinlemeyi çok seviyorum. İşten çıkıp eve gelince de ilk iş yabancı kanallara bakıyorum kafamı toparlayıp rahatlayabilmek için. Reklamları izlemek bile çok ilginç hissettiriyor. İspanyolcam gelişti resmen İspanyol kanallarını izleye izleye. Geçen sene kuzenim İspanya'da apartman dairesi satın aldı, ben de yılda bir ziyaret ediyorum onu. Valla ne yalan söyleyeyim, bütün gün oturup televizyon seyredebilirim dışarıda gezmek yerine  ;D