Bir proje geldi aklılma gerçekleştirmek istiyorum

Başlatan Orhan1989, 16 Mayıs 2020 - 11:38:49

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Orhan1989

Selamlar
Aklıma bir proje takıldı yapmak istiyorum. Django veya Flask ile yapmak istiyorum.
Yardımcı olabilir misiniz? Sizce Js bilmeden Bootstrap + Python(Django) gerçekleştirmek mümkünmü?

Basit bir web uygulaması olacak(Kastetdiğim tasarım kısmı değil onu yapacağım).
Uygulama klasörüne atdığım videolar resimdeki gibi listede otomatik gözükecek ve tıklandığında ilgili video açılacak

Resimde görüldüğü gibi ilerleme durumu bittiğinde bitti yazılacak. Bunu nasıl yapabilirim? bunun için hangi konuları araştırmalıyım?

[eklenti yönetici tarafından silindi]

haiko

Alıntı yapılan: Orhan1989 - 16 Mayıs 2020 - 11:38:49
Selamlar
Aklıma bir proje takıldı yapmak istiyorum. Django veya Flask ile yapmak istiyorum.
Yardımcı olabilir misiniz? Sizce Js bilmeden Bootstrap   Python(Django) gerçekleştirmek mümkünmü?

Basit bir web uygulaması olacak(Kastetdiğim tasarım kısmı değil onu yapacağım).
Uygulama klasörüne atdığım videolar resimdeki gibi listede otomatik gözükecek ve tıklandığında ilgili video açılacak

Resimde görüldüğü gibi ilerleme durumu bittiğinde bitti yazılacak. Bunu nasıl yapabilirim? bunun için hangi konuları araştırmalıyım?

Bir arkadaşım buna benzer bir uygulamayı "Qt4 Designer"in "progress bar" ve "horizontal slider" display widgeti ile yapmıştı. Hem de her halde beş dakika sürmemişti bile. Benim fazla ilgimi çekmediği için fazla üzerinde durmamışım konunun :)
Koşuyorum dikenlerin üstünde...

Orhan1989

Lütfen dikkatli okuyun yazıyı. Tasarım kısmı sorun değil yazmıştım önemli olan arkaplanda yazılacak kodlardır. Webde yapmak istiyorum o yuzdenki tabletde telefonda kullanabileyim

.py

proje fikri çok güzel Bir benzerini twitch takipçileri için, istek şarkı uygulaması için yazmıştım ama uygulamayı masaüstü için geliştirmiştim.
Benim tavsiyem birilerinin yazdığı modulu kullanmadan yap aşağıdaki konuları araştıtırsanız istediğinizi bulabilirsiniz. tqdm herkes hastası çok farklı şekillerde kullanabiliyorsun çok iyi araştır. kendim yazmadıgım için benim ilgimi çekmiyor:).

• loading bar
  • progress bar
  • tqdm

konularını araştırabilrsin.

Orhan1989

Derdimi neden anlatamıyorum acaba?  :(
Ben uygulama diyorum siz progres bar diyorsunuz tamamda listede her izlenilen video durumunu nasıl ilgili bloka yansıtacağım? Klasore yükledigim videoyu nasıl otomatik listeye aktaracağım? Siz galiba okumuyorsunuz sadece resime bakarak yazıyorsunuz yazmayın daha iyi  >:( bu durumda diger kullanicilar cevaplandigini sanmasinlar

.py

Alıntı yapılan: Orhan1989 - 16 Mayıs 2020 - 19:27:11
Derdimi neden anlatamıyorum acaba?  :(
Ben uygulama diyorum siz progres bar diyorsunuz

hmm paint ile çizdiğinizi varsayarak progress konusunda yardımcı olmaya çalışmıştım neyse siz çözün sorununuzu:)

Orhan1989

Kusura bakmayın başka forumdada sormuştum buna benzer cevaplar verdiler o yuzden kızdım

if

Sayın forum sakinleri,

Forumlar belirli bir konu ya da bir biriyle bağlantılı konular etrafında ilgisi olan insanların bilgi paylaşımı için aracı olan yapılardır. Kurumsal destek sağlanan forumlar hariç bütün forumlar gönüllü insanlar tarafından oluşturulup yine gönüllü insanlar tarafından sürdürülmektedir. Gönüllü insanların olduğu bir forumda kimse kimseye yardım etmek zorunda değildir. İlgili konu hakkında bilgisi olan ve bu bilgiyi paylaşmak için zamanı olan birisi ancak kendi rızasıyla yardım edecektir. O yüzden sorularınız cevaplanmıyor ya da yanlış cevaplanıyor diye kimseye kızmamanızı tavsiye ederim. Ayrıca forumlarda iletişim kurarken yazdığımız iletinin anlaşılamayacağını, yanlış anlaşılabileceğini her zaman hesaba katmak gerekir. Böyle bir olay vuku bulduğunda yanlış anlaşılmanın önce kendi iletinizden kaynaklandığı varsayımıyla kendinizi daha açık ve anlaşılır ifade etmeye çalışın. Her şeye rağmen yanlış anlaşılma giderilemiyorsa karşı tarafa sizi anlamadığını söyledikten sonra karşı tarafla iletişimi kesebilirsiniz. Sinirlendiğiniz durumlarda yazdığınız iletinizi derhal göndermek yerine, ekranın karşısından bir süre uzaklaşın ya da iletiyi göndermeden öylece bırakın. Sakinleştikten sonra iletinizi bir kaç defa okuyup gerçekten böyle bir şey göndermek istediğinizi kendinize sorun. Ancak böyle bir süreçten sonra uygun bir dile sahip ileti gönderebilirsiniz diye düşünüyorum. Tabi, hatanızı görüp bundan geri dönmek forumlarda pek karşılaşmadığınız en güzel erdemlerden birisi.

İyi forumlar:)

haiko

[mention=653033]@if[/mention] Gıpta ile okunması gerekli olan bu değerli yorumunuz için size sonsuz döngüye alınmış teşekkürlerimi sunuyorum sevgili @if :)
Koşuyorum dikenlerin üstünde...

alicilin

JS bilmeden bu mümkün değil. Çünkü web uygulaması yapıyorsunuz. progressbar olayına gelince. Nasıl bir şey olacağını net anlamadım. Video upload edildiği zaman mı çalışacak bu progressbar ? Eğer durum buysa yine bunu yapmanın yolu js'den geçiyor. Web front-end js'siz olmaz. (tabi ileride olacak orası ayrı mevzu)
<Developer/>