ubuntuyu kuramıyorum. yardım eder misiniz?

Başlatan aldirmar, 21 Ocak 2009 - 21:25:44

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

aldirmar

CD sini doplattığım ubuntuyu kurarken belirli bir yerde takılıp kalıyır. sarı bir progres çıkıyor. %20 civarında takılıyor. Uzun bir süre bekledim. harddisk driverini yüklemeye çalışırken olduğunu anladım. harddiskim IDE SAMSUNG. p4  2.8 işlemcim ve 768 DDR 333 ram var. ne yapabilirim?

raskolnikov

Eğer kurulum ekranına geçemeden donup kalıyorsa yani linux çekirdeği yükleniyor deyip donuyorsa muhtemelen cd ile alakalı bir sorun vardır. Temiz bir cd'ye yavaş hızlarda yazdırırsanız sorununuz çözülebilir. İkinci bir ihtimalde indirdiğiniz iso dosyasının bozuk olması. Flashget tarzı programlarla inen iso dosyaları bozuk olabiliyor. Tavisyem torrent ile indirmeniz.
"Sevginin gücü, güce olan sevgiyi yendiğinde, dünya barışı tanıyacak..."
-Sri Chinmoy Ghose-

heartsmagic

İlk açılış ekranında F6'ya bas, kernel satırnın sonundaki quite parametresini sil ve sistemi açmaya çalış. Takıldığı anda ne hatası veriyor tam olarak not al ve buraya geç. Sonra bir bakalım, yorum yapalım.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

lecha

banada seninkine benzer bir sorun yaşadım bnm kinde kurulumun yarsında  cd/dvd harddisk gibi garip bir hata verdi burada öyle bir hata görmüştüm ama bulamadım şimdi cd yi 8 çarpı hızda yazdırdım cd rom da okutup kurmaya çalıştım gene de olmadı bende kubuntu kurdum KDE yi çoks evmesemde kullanıyorum ama bir yönden iyi ubuntuda açamadığüım programları kubuntuda açıyorum eğer sen de zorlanıyosan kur kubuntu gitsin ikiside aynı sadece masaüstü değişik..

OKAN

Alıntı yapılan: lecha - 21 Ocak 2009 - 22:20:28
KDE yi çoks evmesemde kullanıyorum ama bir yönden iyi ubuntuda açamadığüım programları kubuntuda açıyorum

Hangi programlar bunlar?

lecha

blender ubuntu da açılmıyodu ekran birbirine giriyodu ama kubuntuda açılıyo birkaç program daha vardı unuttum onları ama ben gene de tercihim her zaman ubuntudur ve gnome dir