Otomatik Minecraft Server Yöneticisi (python)

Başlatan emirhangunec, 07 Mayıs 2020 - 11:28:56

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

emirhangunec

Merhabalar, eleştiriniz ve yorumlarınız çok önemli benim için, önceden belirtmek istedim.
Ne kadar işe yarar oldu bilemiyorum fakat öğrendiklerimi uygulama konusunda bana gayet yardımcı oldu bu uygulama :).Mantığı şöyle; terminalden çalışıyor ve başlattığınız anda sizden bir minecraft sürümü seçmenizi istiyor, bulunduğu dizinde seçtiğiniz sürüm adında bir klasör olup olmadığını kontrol ediyor, eğer yoksa oluşturuyor. Klasörün içine girdikten sonra 'server.jar' dosyasını arıyor, bulamazsa otomatik olarak indiriyor. İndirdikten sonra bulunduğu konumta tekrar arıyor, bulduğu zaman 'start.sh' dosyasını aramaya başlıyor. Eğer bulamaz ise sizden MB cinsinden ram girmenizi istiyor, girdiğiniz değerle 'start.sh' dosyasını oluşturup çalıştırıyor. Eula belgesini true yaptıktan sonra serverınızı çalıştırıyor.

Kısacası arkadaşlar,
Eğer seçtiğiniz sürümde daha önceden bir serverınız varsa o dizinde onu çalıştırıyor. Serverınız yoksa indirip kurup çalıştırıyor. Tabi hali hazırda indirilmiş ama kurulmamış server bulursa kurmayı ihmal etmiyor :)
İncelemek isteyen olursa diye repoyu şöyle bırakıyorum;
https://github.com/emirhangunec/minecraftservermanagement
Elimden geldiğince ingilizce yapmayı çalıştım, repoyu da scripti de. Daha fazla erişilebilirlik açısından.
Vakit ayırıp buraya kadar okuduğunuz için teşekkür ederim.