Eclipse Php dosyasını açarken hata.

Başlatan isimweb, 21 Ocak 2009 - 13:23:31

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

isimweb

Merhaba arkadaşlar. Ben eclipse ile php programlarken yaşadığım bir sorun yaşamaktayım. Yeni php dosyasını oluşturuyorum. Ben bu dosyanın oluştuğunu hem Navigator de hem de var/www/proje şeklindeki klasörümün altında görebiliyorum. Fakat dosya ne navigatörden ne de open file ile açabiliyorum. Açarken "An error has occurred.See error log for more detail" şeklinde hata veriyor. Klasörün içersinde örnek olarak demo.txt diye bir dosya oluşturdum. o dosyayı açabiliyor fakat php uzantılı dosyayı açamadım.

Yardımcı olursanız çok sevinirim. İyi çalışmalar.

atomkarinca

Dosyayı editörle mi açmaya çalışıyorsunuz yoksa web tarayıcısıyla mı? Eğer web tarayıcısıyla açmaya çalışıyorsanız Apache ya da muadili bir web sunucusunun kurulu olması gerekiyor. Eğer editörle açarken sorun yaşıyorsanız başka editörlerle de açmayı deneyin.

isimweb

Alıntı yapılan: atomkarinca - 21 Ocak 2009 - 14:24:33
Dosyayı editörle mi açmaya çalışıyorsunuz yoksa web tarayıcısıyla mı? Eğer web tarayıcısıyla açmaya çalışıyorsanız Apache ya da muadili bir web sunucusunun kurulu olması gerekiyor. Eğer editörle açarken sorun yaşıyorsanız başka editörlerle de açmayı deneyin.

bir html dosyası hazırladım ve bu dosyayı açtı. Farkettim ki dosyanın browser görüntüsünü getiriyor. Doğal olarak php dosyasını da derleyip göstermeye çalışıyor.  Dosyayı Navigator İçersinde sağ tıklayıp  Open Width->Php editör diyorum. Sonuç olarak boş bir php editörü geliyor ve herhangi bir düzenleme yapamıyorum. Bu arada dosyayı gedit, gphpedit ve diğer editörlerler açabiliyorum.

atomkarinca

Eğer Navigator (bununla web tarayıcısını kastettiğinizi varsayıyorum) php yorumlayamıyorsa bu dosyayı php editörle aç demeniz de elbette boş bir dosya getirecektir. Bilgisayarınıza Apache kurarsanız dediklerinizi sorunsuz yapabilirsiniz.

isimweb

Sanırım. Yanlış anlatmışım.  Apache , php, mysql servisleri açık.  Benim derdim php dosyasını tıkladığım zaman açılmaması. Hatta sağ tıklayıp PHP Editörü bile seçtim. O zaman düz gri bir ekran geldi. Hiç bir şey düzenlenemiyor.

atomkarinca

Alıntı yapılan: isimweb - 21 Ocak 2009 - 16:24:44...Bu arada dosyayı gedit, gphpedit ve diğer editörlerler açabiliyorum.

Burada açabiliyorum demişsiniz??

isimweb

Evet. Php dosyalarını diğer editörlerle açabiliyorum. Fakat eclipse ile php plug' ini yüklememe rağmen açıp düzenleyebilmiş değilim.