Bumblebee Kurulumunda Hata

Başlatan battos, 20 Nisan 2020 - 09:40:45

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

battos

Merhabalar. Umarım konuyu doğru yere açıyorum. Ubuntu 18.04 kullanıyorum ve bilgisayarımda hem intel hem nvidia ekran kartı var. Normalde python ile uğraşsam bile arada oyun oynamak istediğim için bumblebee kurmak istedim. Bu şekilde bir hata ile karşılaştım. Biraz araştırdım sanırım Ubuntu Yazılımlar dışından paket yüklediğim için paket yöneticisi bozulmuş gibi bir şey. Bunu nasıl düzeltebilirim. Şimdiden teşekkürler.

Paket listeleri okunuyor... Bitti
Bağımlılık ağacı oluşturuluyor       
Durum bilgisi okunuyor... Bitti     
Bazı paketler kurulamadı. Bu durum, olanaksız bir durum istemiş
olduğunuzu ya da kararsız (unstable) dağıtımı kullandığınızı ve
bazı paketlerin henüz oluşturulamamış  ya da oluşturulmakta
olduğunu gösterir.
Aşağıdaki bilgiler durumu çözmenize yardımcı olabilir:

Aşağıdaki paketler karşılanmamış bağımlılıklara sahip:
bumblebee : Bağımlılıklar: xserver-xorg-core (>= 2:1.18)
             Tavsiye ettikleri: virtualgl ama kurulabilir değil ya da
                                primus ama kurulmayacak
N: '/etc/apt/sources.list.d/' dizinindeki 'vscode.list.save' dosyası geçersiz bir dosya uzantısı olduğu için yok sayılıyor
N: '/etc/apt/sources.list.d/' dizinindeki 'bumblebee-ubuntu-stable-bionic.list.save' dosyası geçersiz bir dosya uzantısı olduğu için yok sayılıyor
N: '/etc/apt/sources.list.d/' dizinindeki 'steam.list.save' dosyası geçersiz bir dosya uzantısı olduğu için yok sayılıyor
N: '/etc/apt/sources.list.d/' dizinindeki 'obsproject-ubuntu-obs-studio-bionic.list.save' dosyası geçersiz bir dosya uzantısı olduğu için yok sayılıyor
N: '/etc/apt/sources.list.d/' dizinindeki 'google-chrome.list.save' dosyası geçersiz bir dosya uzantısı olduğu için yok sayılıyor
E: Sorunlar giderilemedi, tutulan bozuk paketleriniz var.

ata1