Ubuntu 20.04 DDE Masaüstü

Başlatan pitikiti, 15 Nisan 2020 - 16:41:56

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

pitikiti

Ubuntu altyapısını kullanan birçok masaüstü ortamı var. Farklı dağıtımlar olarak yayınlanıyorlar Xubuntu,Kubuntu gibi. Benim gözüme çarpan çok sevdiğim dde masaüstü ortamını kullanan ubuntunun 20.04 sürümünü içeren ve farklı bir dağıtım olarak yayınlanan ubuntu dde sürümü. Şu anda linux mint kullanıyorum fakat ubuntu dde ye gözüm kaymaya başladı. Sizce deepin masaüstü ve ubuntu 20.04 birleşimi nasıl olmuş fikirlerinizi almak isterim. Konuyla ilgili aşağıya linkini eklediğim video üstünden yorum yapabilirmisiniz. Ubuntunun kullandığı gnome masaüstünden daha güzel olduğunu düşünüyorum.

https://www.youtube.com/watch?v=NEpk-jbutNk
İnsanlarmı hikayeleri anlatır hikayelermi insanları ?

illedelinux

Bir ara ya Debian'da ya da Ubuntu'da meta paketini kurup denemiştim, o kadar hoşuma gitti ki, daha sonra dağıtımın kendisini kurmuştum.
O zaman benim makine zayıf geldiğinden maalesef istemeyerek kaldırmıştım.
GNU/Linux kullanmıyorum, onu yaşıyorum...

Floki

Gerçekten deepin çok hoş bir ortam. MacOs havasını yaşatıyor. Benim hoşuma gitti.

lafurus

Güzel ancak Deepin v20 şu an Beta'da ve yakın zamanda çıkacak. 20.10 versiyonda göreceğiz sanırım v20'yi. Önceki sürümün diğer dağıtımlara uygulanmasında birçok sorun belirtiliyordu (özellikle manjaro'da bu sorunlar epey şeffaf bi şekilde bütün kullanıcılara yansıdı. Ve Manjaro community edition olarak çıkardığı Deepin sürümünü bıraktı.). v20'ye geçmek önceki sürümden kolay olmayabilir. Bu biraz 20.10 versiyonunda baş ağrısı haline gelebilir. Ayrıca şimdiki versiyonda da birçok bug olarak önceki sürüm sorunları ile karşılaşabiliriz. Ben 21.04'e kadar anca oturacağını düşünüyorum eğer devam ederse Ubuntu DDE'nin. Eğer devam ederse de en güzel Ubuntu dağıtımı olarak kalır ve çok fazla kullanıcı tercih eder diye tahmin ediyorum. Umarım iyi bir ekiple, devamlı olur :)

yunusilk

Merhaba. Ubuntudde iso'su değil de normal Ubuntu yuklesek sonradan deepin masa üstü ekleyebilir miyiz?
(Ubuntu dde'yi kuramadım çünkü 😬)