[Çözüldü] Arkadaşla verdiğim youtube linkinde ki videoya benzer video nasıl yapabilirim?

Başlatan linuxomer54, 12 Nisan 2020 - 00:00:09

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

linuxomer54

videoya arkaplan müziği eklemek için yöntemler var ama https://www.youtube.com/watch?v=mFqVfUUHBqA videosunda ki gibi özellikle(0:05 ve 0:15 arasında ki) gibi bir efek midir? animasyon mudur? nedir? onu nasıl yapabiliriz? veya bu yapılan animasyon mudur? efek midir? nasıl yapablirim? arama motoruna ne yazarsam çıkar
BİLGİLENDİRME:şu an kdenlive ve KUBUNTU 18.04.04 kullanmaktayım başka programlara açığım
YAPACAĞINIZ YARDIM VE BİLGİLENDİRMELER İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM

mhmtkrktr

Windows -> Camtasia
Linux -> Kdenlive & Openshot
Dahası -> https://alternativeto.net/software/camtasia-studio/

Kdenlive ve Openshot, Qt uygulamaları. Birçok konuda ihtiyacını karşılayabilir belki fakat Gtk ortamlarda tutarsız (kilitlenme, çökme vs) çalışıyor.
Denemedim ancak Qt ortamlarda belki o tarz sorunlar olmayabilir.

linuxomer54

o uygulamaları ben de biliyorum teşekkür ederim ama böyle bir  animasyonlu video hazırlamak istiyorum

mhmtkrktr

Yukarda belirtmişsin zaten, ben onu farketmedim. ;-)
5-11 sn arası için;
Öncelikle tek bir pencere üzerinde yapılmış bir animasyon değildir. Şu şekilde olabilir,
* Ekran görüntüsü resim olarak alınır.
* Alt panel resimden kesilir. (Gimp)
* Kesilen resme açılma efekti uygulanır. (ben kdenlive kullanmadım ama openshot da (onu da qt ye geçtiğinden bu yana kullanmadım) yoktu. Camtasia da benzer efekt vardı diye hatırlıyorum ama Win programı olan proshow gold da kesinlikle var.)
* Uygulanan efekt dışa aktarıldığında zaten video şeklinde olacaktır. Daha sonra panelin olmadığı duvar kağıdı ile bu video üst üste bindirilir. (kdenlive ve openshot (her ikisi de bu işlemi yapabilir))
* Son olarak 6 sn lik video dışarı aktarılır.
* Benzer görsellerin tamamı oluşturulduktan sonra son kez tüm bölümler birleştirilir. (kdenlive ve openshot)

Sorduğun soru tam olarak 3. işlemin nasıl yapılacağı ise, malesef Linux uygulamalarda henüz görmediğim için tarif etmem imkansız. Bilen varsa bende öğrenmek isterim uygulama adını. 
Proshow ise buraya ait bir konu değil ve de video platformlarından kolayca görsel olarak öğrenilebilir.

* Son olarak birde şu var. Panelin olduğu o resim Gimp gibi uygulamalarla piksel açarak genişletilip gift oluşturulabilir ancak bu hayli zahmetli bir iş olur.

sinan54

Kdenlive ile çok basit,''kes ölçeklendir ve eg'' efekti ile yapabilirsin
1.masaüstü resmini dock omadan kaydet (1.resim)
2.masaüstü resmini dock açıkken çek (2.resim)
3.Zaman çizelgesine 2.resmi alt video kanalına 1.resmi onunüzerine gelen video kanalına at
4.Efekti her iki resmede uygula.resimleri uzatarak 10 saniye ayarla
5.zaman çizelgesinde video görünürlügünü açıp kapatarak 1.resmi kapat 2.remi üstten sadace dock kalacak şekilde sil,ve sagdanda ekranın yarısına kadar sil
6.1. resmi görünür yap soldan ekranın yarısına kadar sil,oynatma çubuğu zaman çizelgesini başında iken her iki resmede anahtar kare uygula (işaret koy)
7.oynatma kafasını resmin sonuna getirdiginde alt ve üst resimde sagdan ve soldan sildiğin resimleri tekrar görünür yap,orayada anahtar kare uygula,üsteki resim sola dogru kayarak görünür olacak alttakide saga dogru bu kadar.
Dock daki animasyon dock un kendi özelligide olabilir resme animasyonda uygulanmış olabilir.

linuxomer54

İkinize de yardımlarınızdan ötürü teşekkür ederim

Empat

Sorununuz çözüldüyse, forum düzeninin sürdürülebilirliğine katkı sağlamak için, konu başlığınızı [Çözüldü] olarak işaretlemenizi rica ediyoruz.

Başka bir sorunun yanıtını bulamazsanız ya da bir sorunla karşılaşırsanız, yeni bir konu açabilirsiniz.

İyi forumlar.
Everything for me is just Peace - Love - Coding. Also, as they say: I am a programmer, I have no life!