Ynt: Ubuntu Kurulumu sonrası ses gelmiyor

Başlatan erdinct, 26 Mart 2020 - 12:55:09

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

erdinct

Alıntı yapılan: ata1 - 24 Mart 2020 - 20:31:31
öncelikle bu forumda gönüllü insanların yardım ettiğini unutmayalım. vakit bulan aktif olup konu hakkında bilgi sahibi arkadaşlarımız sizlere destek bverecektir.
anında istediğinize cevap alamıyabilirsiniz. kolay gelsin

1. Terminali açın.

2. alsamixer yazın ve Enter tuşuna basın. Terminalinizde aşağıdaki ekranı göreceksiniz.

alsamixer

3. F6 tuşuna basarak doğru ses kartınızı seçin. Benim bilgisayarımda varsayılanlar gayet iyi çalışıyor, ancak sizde işe yaramazsa başka bir seçeneği denemekten çekinmeyin.

4. Bir ses seviyesi kontrolü seçmek için sol ve sağ ok tuşlarını kullanın. Seçili olan öğe kırmızı ile gösterilir.

Her kontrolün ses seviyesini artırmak ve azaltmak için yukarı ve aşağı ok tuşlarını kullanın.

6. Bir mikser kontrolü kapatıldığında, ses seviyesi çubuğunun altında "MM" belirir. Bir çubuğun % 100 dolu olabileceğini ancak sessiz olabileceğini unutmayın, bu nedenle bunu kontrol edin. M tuşuna basarak bir kontrolün sesini açabilirsiniz. Sesi açtığınızda MM, OO olarak değişir.

7. Alsamixer'den çıkmak için Esc tuşuna basın.

sorunu devam ederse deneyebileceğiniz başka bir şey de ALSA'yı yeniden yüklemektir. Bunu yapmak için, terminalde aşağıdaki komutu kullanın:

sudo alsa force-reload

sudo apt remove –purge alsa-base pulseaudio
sudo apt install alsa-base pulseaudio

Merhaba aynı sorun bendede mevcut. Denediklerinizi yaptım sorun geçmedi. Yardım ederseniz sevinirim.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 26 Mart 2020 - 12:57:04

Bazı yaptığım işlemler ve cevapları ektedir.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 27 Mart 2020 - 01:03:12

Yardımcı olacak kimse varmı acaba ?

[eklenti yönetici tarafından silindi]

erdinct

if

sueren

Alıntı yapılan: erdinct - 09 Nisan 2020 - 19:04:08
Yok kimse cevap vermiyor :)
https://wiki.ubuntu-tr.net/index.php?title=Ubuntu_ses_problemlerini_gidermek aynı sorun vardı bu şekilde hallettim."timidity, bir MIDI dosya oynatıcısıdır. pulseaudio'nun uyguladığı esound iletişim kuralını kullanarak, /etc/default/timidity düzenleyerek .."