codec yukledikten sonra onemli sorun

Başlatan tunademircik, 19 Ocak 2009 - 20:45:59

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

tunademircik

merhaba arkadaslar dogru yeremi yazariyorm tam emin olamadim yanlissa beni mazur gorun daha yeniyim. sorunumu anlatiyim codec yukledikten sonra bircok program bilgisayarimda calismamaya basladi, daha acikcasi alttaki barda programlar baslatiliyor ama ara yuz bile gozukmeden kapatiliyor (skype, amsn vb...). mozilla flash uzantili dosyalarin oldugu sayfalar gelince kapaniyor. hatta forum ubuntu tr org disindaki sayfalari adam gibi yuklemiyor :) (ilahi guclar cozumun buradan gelecegini buyurdular sanirim ;) )ve son olarak ubuntuyu yeniden baslatmak istedigimde kapanmasi normale gore cok uzun zaman aliyor. forumdan arastirdigima gore bu sorunlar
Kod: sudo aptitude install ubuntu-restricted-extras uygulandiginda karsilasilabiliyormus. kullandigim bu kod dan mi yok aldigim guncellemeler nedeniyle mi bilemiyorum. kod hakkindaki onerilen birkac cozumu denedim sonuc vermedi. yardimci olursaniz ubuntuyla yeni tanismis bu genci cok mutlu ediceksiniz. tesekkurler.

heartsmagic

O verdiğin komut bu gibi problemlere neden olmaz. Eğer genel olarak oluyor olsa herkese olur ki, böyle bir sıkıntı görmedik biz. Senin forumda gördüm dediğin yer neresi?

Çalışmayan programları terminalde çalıştırıp, neden kapanıyorlar diye bir bakabiliriz.

Kapanma meselesine gelirsek. Tam olarak nerede bekliyor sistem? Hoş sadece çubuğu görüyorsan bunu bize söylemen güç. Şunu yapabilirsin:

sudo gedit /boot/grub/menu.lst ile dosyayı aç. Kernel satırındaki quiet parametresini sil. Dosyayı kaydet kapat. Örneğin:

Alıntı Yapkernel          /boot/vmlinuz-2.6.27-9-generic root=UUID=798436f6-9b11-4445-b30f-9ff9c5e2f773 ro quiet splash
satırını
Alıntı Yapkernel          /boot/vmlinuz-2.6.27-9-generic root=UUID=798436f6-9b11-4445-b30f-9ff9c5e2f773 ro splash
yapacaksın. Daha sonra sistemi açıp kapatırken sana nerede kaldığını gösterecektir.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.