Bootstrap'da Div'e Genişlik Nasıl Verilir

Başlatan mali2023, 29 Mart 2020 - 15:32:04

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

mali2023

Merhabalar. Carousel Slider ve bir tane menü'yü yanyana koydum. Slider'ın class'ına "col-md-8" verdim. Menü'nün "ul" class'ına ise "col-md-3" ve arkaplana ise "mavi" renk verdim. "ul" un class'ına "4" veriğim vakit mavi renk ile slider arasında boşluk kalmıyor. Şu anda Slider "col-md-7" ve "ul" un class'ı ise "3". Ortası ise "1" oranında boş kaldı. Ben bu ortayı nasıl azaltabilirim. Yani menünün "ul" class'ına veya slider'ın "div" ini css ile mi değiştireceğim. Nasıl yapacağımı bilemedim. Harici "css" dosyasına "kolongenisligi" diye bir class tanımladım. Slider'ın "div" inin class'ın da kolongenisligi diye yazdım. Aynı işlemi her birine tek tek uyguladım. Önce slider'a sonra da da menü'ye. Ama değişiklik olmadı. Hangi kodlarla nasıl değiştirebilirim.

MuhammedOzby

Tam anlamış değilim. Bildiğim kadarı ile her row, 12 col genişliğinde. Üst etikete row sınıfını ver. Olmaz ise margini ve ya padding, muhtemelen margindir 0 ver. m-0 sınıfı ile yapabilirsin.

Ayrıntı için: https://getbootstrap.com/docs/4.0/utilities/spacing/

mali2023

Hallettim teşekkür ederim, yardımlarınız için.

Empat

Sorununuz çözüldüyse, forum düzeninin sürdürülebilirliğine katkı sağlamak için, konu başlığınızı [Çözüldü] olarak işaretlemenizi rica ediyoruz.

Başka bir sorunun yanıtını bulamazsanız ya da bir sorunla karşılaşırsanız, yeni bir konu açabilirsiniz.

İyi forumlar.
Everything for me is just Peace - Love - Coding. Also, as they say: I am a programmer, I have no life!