[Çözüldü] xfce terminal açılmıyor ve panel yok

Başlatan delicesineseven, 12 Mart 2020 - 13:01:59

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

delicesineseven

Digitalocean droplet te xfce masaüstü droplet oluşturdum. İlkin panel vardı ama şu anda panel yok. Terminal de açılmıyor bu durumda ne yapabilirim
herkese teşekkür ederek çözüldü olarak ilk mesajı düzenliyorum

[eklenti yönetici tarafından silindi]

Empat

Ctrl+Alt+T kısayolunu kullanabilirsiniz. Alternatif olarak Alt+F2 kısayolunu kullanarak terminal uygulamasının adını yazarak çalıştırabilirsiniz.
Everything for me is just Peace - Love - Coding. Also, as they say: I am a programmer, I have no life!

delicesineseven

failed to execute child process gibi bir hata verdi
terminal açılmıyor. açılan uygulamalar firefox, mousepad ve diğer bazı uygulamalar açılıyor. ama terminal olmayınca ne yapılabilir.

terminal olmadan panel oluşturabilir miyiz

terminal in açılmadığı durumla ilk kez karşılaştım. droplet kurulumu ile ilgili komutlar linux sürümüne göre bazen güncelleniyor. dolayısıyla oradan hata yapmış olabilirim.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 13 Mart 2020 - 10:37:35

şu an böyle bir pencere açıldı ama panel olmadan sistemi kullanamıyorum.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 13 Mart 2020 - 10:57:26

oradaki diğer terminali kullanarak
xfce4-panel
komutuyla paneli getirdim.
sudo apt-get install synaptic ile synaptic i kurdum
synaptic'te terminal diye arama yapıp adı terminal olan bazı uygulamaları kurdum ama terminal halen açılmıyor

[eklenti yönetici tarafından silindi]

delicesineseven

terminali de paneli de hallettim ama sistemi yeniden başlatınca panel gene kayboluyor..
xfce4-panel komutuyla paneli yeniden getiriyorum..
açılmayan terminal gnome-terminal miş

ata1

sudo apt-get install xfce4-terminal
komut ile kurun panelide  şu konuya bakabilirsin
https://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=16755.0